OFICJALNIE: Waldemar Fornalik zwolniony z Piasta Gliwice

OFICJALNIE: Waldemar Fornalik zwolniony z Piasta Gliwice fot. Dziurek / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piast Gliwice

Waldemar Fornalik nie jest już trenerem Piasta Gliwice, o czym klub poinformował w czwartkowy poranek.

Przed sezonem wydawało się, że Piast Gliwice może rywalizować w najbliższych miesiącach o europejskie puchary. Ostatnie tygodnie nie napawały jednak optymizmem i w pięciu ostatnich starciach ligowych, ekipa z Górnego Śląska zdobyła raptem punkt.

Klubowe władze doszły do wniosku, że kryzys jest poważny i wymaga interwencji. W związku z tym w czwartek pojawiła się informacja o roszadzie na ławce trenerskiej, a co za tym idzie - zwolnieniu Waldemara Formalika.

- Zasługi Waldemara Fornalika i jego sztabu są niepodważalne. Warsztat, wiedza i autorytet, to przymioty trenera, które poprowadziły zespół do sukcesów. Decyzja o rozstaniu nie była łatwa, nigdy nie jest. Znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji i dla dobra klubu doszliśmy do wniosku, że potrzebna zmiana. Umowę rozwiązaliśmy za porozumieniem stron. Wdzięczni za cały trud i te pięć lat pracy okraszone wielkimi osiągnięciami, dziękujemy i życzymy trenerowi powodzenia. Liczymy, że - podobnie jak my - trener zachowa same pozytywne wspomnienia z pracy w Gliwicach - powiedział prezes Piasta Grzegorz Bednarki.

59-latek odpowiadał za wyniki zespołu z Gliwic od września 2017 roku. To właśnie za jego kadencji udało się osiągnąć największy sukces w historii klubu, czyli mistrzostwo Polski zdobyte w sezonie 2018/2019. Na finiszu Piast zdystansował wówczas faworyzowaną Legię.

Łącznie Fornalik prowadził „Piastunki” w 205 meczach: 88 wygrał, 50 zremisował i 67 kończyło się porażkami.

Wraz z 59-latkiem przedstawiciela Ekstraklasy opuszcza także jego brat, a zarazem asystent, czyli Tomasz Fornalik.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi byłego selekcjonera reprezentacji Polski na ławce trenerskiej.

Swój kolejny mecz Piast rozegra już w sobotę na wyjeździe, a rywalem będzie Korona Kielce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy