OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County

OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Derby County

Derby County poinformowało, że Wayne Rooney poprosił o możliwość odejścia. Po twardych negocjacjach prośba menedżera została spełniona.

Kiedy „Barany” spadły do League One (trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii), 36-latek zarzekał się, że jeśli tylko klub wytworzy mu odpowiednie warunki do pracy, to on podejmie rękawicę i poprowadzi zespół także w następnym sezonie.

– To niefortunne, że spadliśmy z ligi, ale teraz będziemy obmyślać plan, jak sprawić, by klub powrócił – stwierdził.

– Zmiana władzy w klubie musi nastąpić jak najszybciej. Wiemy już, w jakiej lidze będziemy występować w przyszłym sezonie i możemy sprowadzić zawodników. Jeśli do przejęcia władzy nie dojdzie, przyszłość klubu, tak jak i moja, stanie pod znakiem zapytania – zaznaczył.

– Bardziej niż sobie współczuję piłkarzom, ponieważ bylibyśmy teraz bezpieczni. Zapłaciliśmy cenę za to, co pozostawił po sobie poprzedni właściciel. Nie jest to niczyja wina: ani moja, ani zawodników, ani pracowników, ale to my płacimy za to cenę – uzupełnił.

Derby County przez problemy finansowe miało odjęte punkty, w konsekwencji czego prowadziło nierówną walkę.

Koniec końców „Wazza” nie dostrzegł postępów, dlatego odchodzi.

„Przez całe lato uważnie śledziłem rozwój sytuacji związanej z władzą w Derby County. Dzisiaj spotkałem się z zarządcami, aby poinformować ich o mojej decyzji, że nadszedł czas, abym opuścił klub. (…) Osobiście uważam, że klub potrzebuje teraz kogoś ze świeżą energią i niebędącego pod wpływem wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy. (…) Derby County to wspaniały klub z wielką historią i wspaniałymi kibicami” – czytamy w oświadczeniu byłego już menedżera.

Klub poinformował, że twardo walczył o zatrzymanie byłego świetnego napastnika, ale koniec końców spełnił jego prośbę.

„Daily Mirror” podaje, że Rooney może otrzymać szansę w jednej z drużyn Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy