OFICJALNIE: Wychowanek Lechii Gdańsk przedłużył kontrakt. Od razu udał się na wypożyczenie

OFICJALNIE: Wychowanek Lechii Gdańsk przedłużył kontrakt. Od razu udał się na wypożyczenie
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Lechia Gdańsk

Bartosz Borkowski podpisał nową umowę z Lechią Gdańsk, która będzie obowiązywać do 31 grudnia 2026 roku.

Natomiast do końca obecnego sezonu 17-letni napastnik pozostanie wypożyczony do trzecioligowej Gedanii Gdańsk.

W barwach pierwszego zespołu Lechii zadebiutował, wchodząc na końcowe minuty meczu z Chrobrym Głogów, który rozpoczynał zmagania w bieżących rozgrywkach na zapleczu Ekstraklasy. Później nie pojawił się więcej razy na pierwszoligowych boiskach. Znalazł się jednak w kadrze na zimowe zgrupowanie odbywające się w tureckiej Larze.

W poprzednim sezonie występował w drużynie U-19 „Biało-Zielonych” w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie czterokrotnie trafiał do siatki w 23 spotkaniach.

Poza tym w przeszłości zagrał w czterech meczach reprezentacji Polski U-16, strzelając dwa gole w towarzyskim meczu ze Słowenią.

Gedania Gdańsk z dorobkiem 28 punktów po rundzie jesiennej zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli swojej grupy na poziomie III Ligi. W najbliższy piątek zmierzy się u siebie z okupującym pozycję lidera Świtem Szczecin.

Natomiast Lechia Gdańsk po niedawnym spadku z najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce zajmuje trzecią lokatę na zapleczu Ekstraklasy, tracąc dwa punkty do Arki Gdynia i GKS-u Tychy. Na rozpoczęcie rundy wiosennej podejmie na własnym stadionie Resovię w poniedziałek 4 marca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy