OFICJALNIE: Xaver Schlager w RB Lipsk

OFICJALNIE: Xaver Schlager w RB Lipsk fot. Dziurek / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RB Lipsk

RB Lipsk sfinalizował transfer Xavera Schlagera.

Xaver Schlager od kilku lat jest uważany za zawodnika, który dysponuje nieprzeciętnymi umiejętnościami. Te były widoczne jeszcze w momencie, kiedy reprezentował zespół Red Bulla Salzburg. Na podstawie dobrych występów w Austrii trafił do VfL Wolfsburg.

Do pewnego momentu jego przygoda z „Wilkami” układała się wręcz wzorcowo. W poprzednim sezonie przydarzyła mu się jednak poważna kontuzja - zerwanie więzadeł krzyżowych.

Przez nią musiał pauzować przez wiele miesięcy, a kiedy już wrócił w lutym, to nadal pokazywał, że warto na niego stawiać.

To z kolei zainteresowało działaczy RB Lipsk, którzy szukali następcy Konrada Laimera. Wybór ostatecznie padł właśnie na Schlagera.

24-latek najpierw przeszedł szczegółowe testy medyczne, które wypadły pomyślnie. Po nich natomiast złożył podpis pod umową do 30 czerwca 2026 roku.

Kwota transakcji wyniosła 12 milionów euro.

- RB Lipsk to przecież jeden z najlepszych klubów w Niemczech, który chce grać na arenie międzynarodowej i walczyć o trofea. Ostatnio przecież sięgnęli po Puchar Niemiec i wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Dlatego jestem z tej przeprowadzki zadowolony. To ambitny klub i chce się tu pokazać z jak najlepszej strony - stwierdził.

29-krotny reprezentant Austrii w poprzednim sezonie rozegrał 15 meczów, notując asystę.

Dla RB Lipsk to drugi transfer letniego okna. Pierwszym był 31-letni bramkarz Janis Blaswich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji” Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy