OFICJALNIE: Z rezerw Bayernu Monachium do Bundesligi. Dajaku dołączył do Unionu Berlin

OFICJALNIE: Z rezerw Bayernu Monachium do Bundesligi. Dajaku dołączył do Unionu Berlin
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Union Berlin

Leon Dajaku zasilił szeregi Unionu Berlin.

Wszechstronny ofensywny zawodnik dołączył do stołecznego zespołu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Bayernu Monachium. W umowie zawartej pomiędzy oboma klubami znalazł się zapis umożliwiający drużynie z Berlina dokonanie definitywnego wykupu 19-latka po zakończeniu trwających rozgrywek.

Młodzieżowy reprezentant Niemiec był nie tak dawno uważany za jeden z największych talentów w szkółce VfB Stuttgart od czasu Joshuy Kimmicha.

Z tego też powodu w lipcu 2019 roku zdecydowali się sięgnąć po niego „Bawarczycy”. Od tego czasu Dajaku występuje jednak głównie w rezerwach mistrza Niemiec, dlatego zapragnął zmienić otoczenie na takie, w którym mógłby rywalizować na wyższym poziomie.

Zainteresowanie usługami nominalnego lewoskrzydłowego wyraziło kilka ekip z Bundesligi i spośród nich najbardziej konkretny okazał się walczący o awans do europejskich pucharów Union Berlin.

Dajaku rozegrał 13 spotkań w tym sezonie w 3. Lidze i strzelił w nich trzy gole oraz zanotował jedną asystę. Ponadto na swoim koncie ma jeden występ w Pucharze Niemiec przeciwko 1.FC Düren (3:0).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy