OFICJALNIE: Zagłębie Lubin zwolniło Bena van Daela

OFICJALNIE: Zagłębie Lubin zwolniło Bena van Daela
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Zagłębie Lubin

Ben van Dael nie będzie już pełnił funkcji szkoleniowca Zagłębia Lubin.

Zarząd „Miedziowych” w porozumieniu z pionem sportowym postanowił przedwcześnie zakończyć współpracę z Benem van Daelem, mimo że ten nie tak dawno cieszył się ich dużym zaufaniem, o czym świadczy fakt, że po minionym sezonie przedłużył kontrakt do końca czerwca 2020 roku.

54-letni trener objął stanowisko szkoleniowca Zagłębia Lubin po zwolnieniu Mateusza Lewandowskiego w listopadzie ubiegłego roku. Zespół pod jego wodzą miał trudny początek, ale na dalszym etapie rozgrywek prezentował się na tyle dobrze, że znalazł się w grupie mistrzowskiej i zakończył sezon na wysokim szóstym miejscu.

Ekipa z województwa dolnośląskiego rozpoczęła obecne rozgrywki od remisu oraz zwycięstwa, ale potem poniosła trzy porażki z rzędu - z Legią Warszawa (0:1), Piastem Gliwice (0:2) i teraz z Wisłą Kraków (2:4). Ta seria skłoniła przedstawicieli drużyny do podjęcia niespodziewanego kroku, za jaki należy uznać natychmiastowe zwolnienie Holendra.

Do czasu ogłoszenia nazwiska jego następcy funkcję pierwszego szkoleniowca przejął jego dotychczasowy asystent - Paweł Karmelita.

Ben van Dael jest drugim trenerem, który został odsunięty od prowadzenia zespołu z Ekstraklasy w tym sezonie. Wcześniej podobny los spotkał Gino Lettieriego.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy