OFICJALNIE: Zagłębie Sosnowiec ogłosiło trenerski duet na nowy sezon

OFICJALNIE: Zagłębie Sosnowiec ogłosiło trenerski duet na nowy sezon
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec poinformowało w swoim komunikacie o zakontraktowaniu nowego trenera pierwszego zespołu, Krzysztofa Górecko. Wraz z nim zarządzać drużyną będzie dotychczasowy szkoleniowiec, Marcin Malinowski.

„Dla mnie to ogromny zaszczyt, że dostałem szansę pracy w Zagłębiu. To jeden z największych klubów w Polsce z wielką historią. Jestem przekonany, że razem z Marcinem Malinowskim damy dużo radości kibicom Zagłębia” – oznajmił z optymizmem Górecko tuż po parafowaniu kontraktu.

Umowa zakłada współpracę do końca czerwca 2024 roku.

„Zagłębiacy” kończą swój enigmatyczny sezon z nadzieją na lepsze „jutro”. W ciągu roku klub zdążył pożegnać dwóch trenerów - Artura Skowronka, a później Dariusza Dudka. Z tą drugą postacią przyszło się rozstać już po raz trzeci w całej historii.

Początek kampanii zapowiadał się obiecująco. Ekipa ze Śląska miała prawo marzyć o walce o awans poprzez baraże. Niestety dla niej, z każdą kolejką prognozy przeistaczały się w mroczniejszy scenariusz, bowiem wisiało nawet widmo spadku do drugiej ligi.

W końcówce zmagań zarząd powierzył rolę tymczasowego trenera asystentowi, Marcinowi Malinowskiemu. Udało się wyjść na prostą dzięki trzem zwycięstwom w ostatnich pięciu meczach. Byt na zapleczu Ekstraklasy został przedłużony o kolejny sezon.

Malinowski, jak zostało wspomniane w oświadczeniu Zagłębia, od tego lata zaopiekuje się zespołem wraz z Krzysztofem Górecko.

Ogłoszony 50-latek, w przeciwieństwie do Malinowskiego, posiada licencję UEFA Pro. W przypadku młodszego o trzy lata trenera dyplom obejmuje kategorię „A”.

Górecko zbierał doświadczenie w swoim fachu w niższych klasach rozgrywek w Polsce. Ostatnio, do końca 2022 roku, pracował w okręgowym CKS-ie Czeladź.

Wcześniej odpowiadał za wyniki w Gwarku Tarnowskie Góry i Szombierkach Bytom. W obu miejscach spędził łącznie aż 14 lat, awansując z zespołami do 3. ligi.

Sosnowczanie plasują się na 11. miejscu z dorobkiem 41 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy