OFICJALNIE: Zakaz transferowy Sheffield United zniesiony ze skutkiem natychmiastowym

OFICJALNIE:  Zakaz transferowy Sheffield United zniesiony ze skutkiem natychmiastowym
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sheffield United

Sheffield United potwierdziło, że po osiągnięciu porozumienia z jednym z klubów, któremu zalegało z płatnościami, doszło do zniesienia zakazu transferowego na nim ciążącego.

Na aktualnego wicelidera rozgrywek Championship kara została nałożona w styczniu i sprawiła, że już w zimowym okienku transferowym do klubu nie mogli przyjść nowi zawodnicy. Kara miała trwać aż 18 miesięcy. Została ona nałożona za to, że Sheffield United zalegało z płatnościami za transfery dwóm innym klubom.

„The Blades” prawie na pewno będą grali w przyszłym sezonie w Premier League - do zapewnienia sobie awansu potrzebują zaledwie trzech punktów.

Wobec potrzeb wzmocnień przed rywalizacją na najwyższym szczeblu, taki zakaz transferowy stanowiłby ogromny problem i mógłby okazać się tragiczny w skutkach.

Całe szczęście, po spłaceniu jednego dłużnika i osiągnięciu porozumienia o odroczeniu płatności z drugim, zakaz rejestracji piłkarzy został zniesiony ze skutkiem natychmiastowym. Spowodowało to, że już z klubem zaczęli być łączeni tacy piłkarze, jak Matt Doherty czy Kyle Walker, zresztą wychowanek „The Blades”.

Wobec tak pozytywnych informacji piłkarze mogą się skupić wyłącznie na zapewnieniu awansu do Premier League i półfinałowym starciu z Manchesterem City w FA Cup.

Natomiast działacze, oprócz rozmyślania nad transferami, zajmą się tym, by przejęcie klubu przez nigeryjskiego biznesmena Dozy'ego Mmobuosi w końcu doszło do skutku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy