OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach

OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach fot. Adam Starszynski / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Górnik Łęczna

Ireneusz Mamrot został pozbawiony funkcji szkoleniowca Górnika Łęczna. Jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Blisko 53-letni trener zakończył przedwcześnie swój drugi pobyt na ławce Jagiellonii Białystok tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w 2021 roku i teraz przeżywa powtórkę z rozrywki w Górniku Łęczna, gdzie niespodziewanie rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z klubem.

Prowadzona przez niego drużyna prezentowała się przyzwoicie w trwających pierwszoligowych rozgrywkach. Po dotychczas rozegranych meczach plasowała się w środku stawki z niewielką punktową stratą do miejsc gwarantujących udział w barażach o Ekstraklasę.

Poniesione ostatnio dwie porażki z rzędu ze Stalą Rzeszów (0:3) i Wisłą Kraków (0:4) okazały się jednak na tyle bolesne, że łącznie trzy przegrane w siedemnastu spotkaniach w I lidze okazały się wystarczające do tego, aby ponownie znalazł się na trenerskim bezrobociu.

- Serdecznie dziękujemy trenerowi Mamrotowi za dziesięć miesięcy wspólnej pracy. Zgodnie uznaliśmy, że dla dobra przyszłości zespołu Górnika nasze drogi w tym momencie muszą się rozejść. Życzymy trenerowi wszystkiego dobrego i trzymamy kciuki za dalszy rozwój trenerskiej kariery – powiedział prezes Adam Laskowski.

Były opiekun wspomnianej Jagiellonii Białystok czy Chrobrego Głogów, Arki Gdynia i ŁKS-u Łódź przejął stery nad zespołem z Łęcznej w lutym 2023 roku. Następnie wywalczył z nim spokojne utrzymanie, by w trwających rozgrywkach powalczyć o awans do elity.

Po dotychczas rozegranych meczach Górnik plasuje się na dziesiątym miejscu ze stratą zaledwie dwóch „oczek” do strefy play-off i sześciu do pozycji dającej bezpośrednią promocję do gry w Ekstraklasie z jednym pojedynkiem rozegranym mniej.

W ostatnim starciu w tym roku przeciwko Arce Gdynia (16 grudnia o godzinie 17:30) klub zostanie poprowadzony przez jego dotychczasowych asystentów - Tomasza Horwata oraz Daniela Ruska.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy