OFICJALNIE: Znamy finalistów Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy!

OFICJALNIE: Znamy finalistów Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy! fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com

Dzisiaj odbyły się rewanżowe mecze półfinałowe Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy, a po ich zakończeniu poznaliśmy finalistów rozgrywek. Szansę wygrania trofeum otrzyma jeden Polak.

Przed rozpoczęciem spotkań najbliżej wejścia do finału Ligi Europy była AS Roma, która wygrała u siebie 1:0.

Rewanż na wyjeździe do łatwych nie należał, tym bardziej że Niemcy mieli kim straszyć. To Serdar Azmoun, Florian Wirtz czy Moussa Diaby.

Francuz po jednej z akcji trafił w poprzeczkę, blisko zdobycia bramki był też Irańczyk, ale koniec końców gole nie padły. Wynik bezbramkowy dał oczywiście awans Włochom.

Swój wkład w ten sukces miał Nicola Zalewski, który brał udział w drugim akcie rywalizacji już od 34 minuty.

Rywalem „Wilków” 31 maja będzie Sevilla.

Hiszpanie postawili Juventusowi bardzo trudne zadanie, a Wojciech Szczęsny dwoił się i troił, aby nie dopuścić do straty bramki. Suso oraz Erik Lamela uderzyli jednak kapitalnie, dlatego to „Los Sevillistas” po dogrywce zwyciężyli 2:1.

W Lidze Konferencji Europy także nie brakowało emocji.

AZ Alkmaar przegrało pierwszy mecz 1:2, ale w rewanżu przez praktycznie całe zawody miało szanse na wejście do finału.

Nadzieje Holendrom w czwartej minucie doliczonego czasu gry odebrał Pablo Fornals. Ofensywny pomocnik przeprowadził indywidualną akcję, zakładając w międzyczasie „siatkę” Jordy’emu Clasie’emu. Pokonanie bramkarza również nie stanowiło dla niego problemu. Był to jedyny gol w rewanżu.

Mnóstwo dramaturgii miało starcie FC Basel z Fiorentiną na szwajcarskiej ziemi We Włoszech „RotBlu” wygrali 2:1 i była to spora niespodzianka.

W Bazylei Włosi szybko wzięli się do pracy i już przed przerwą doprowadzili do wyrównania rywalizacji. Trafienie zanotował Nicolás González.

Na tę bramkę w kapitalny sposób odpowiedział Zeki Amdouni, ale „Viola” nie dała za wygraną. Gola strzelił ponownie González.

Podczas pierwszej połowy dogrywki wynik nie uległ zmianie, a gdy w drugiej odsłonie intensywnie rozgrzewali się rezerwowi drużyny przeciwnej, dostrzeli oni potrzebującego pomocy kibica. Akcja reanimacyjna trwała blisko dziesięć minut. To oznaczało, że zawody potrwają o wiele dłużej, niż planowano.

W dziewiątej minucie doliczonego czasu gry piłka trafiła do Antonína Baráka, który po strzale lewą nogą zanotował trafienie na 3:1. Tym sposobem kat Lecha Poznań zapewnił sobie awans do finału.

Zawody odbędą się siódmego czerwca.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 24 gole w tym sezonie! Arsenal rusza po bramkostrzelnego napastnika 24 gole w tym sezonie! Arsenal rusza po bramkostrzelnego napastnika Sławomir Peszko: Miałem ochotę kopnąć go w dupę Sławomir Peszko: Miałem ochotę kopnąć go w dupę Julen Lopetegui faworytem do objęcia renomowanego klubu Julen Lopetegui faworytem do objęcia renomowanego klubu Notuje świetny sezon, wróci do Lecha Poznań?! „Jestem gotowy” Notuje świetny sezon, wróci do Lecha Poznań?! „Jestem gotowy” Zwrot akcji w sprawie Dawida Kownackiego?! Zwrot akcji w sprawie Dawida Kownackiego?! Koniec sezonu dla ważnego gracza Górnika Zabrze?! „Zobaczymy, jak to się potoczy” Koniec sezonu dla ważnego gracza Górnika Zabrze?! „Zobaczymy, jak to się potoczy” Nacho odrzuca wielkie pieniądze. „Nie przestają do niego dzwonić” Nacho odrzuca wielkie pieniądze. „Nie przestają do niego dzwonić”