OFICJALNIE: Związek piłkarzy ostrzegł profesjonalistów przed grą w siedmiu państwach

OFICJALNIE: Związek piłkarzy ostrzegł profesjonalistów przed grą w siedmiu państwach fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIFPRO

FIFPRO opublikowało komunikat, ostrzegając zawodników przed wyjazdem do siedmiu krajów, w tym Turcji czy Rumunii.

Organizacja, reprezentująca profesjonalnych piłkarzy z całego świata, przedstawiła czarną listę kierunków transferowych.

Zdaniem FIFPRO przeprowadzka do Turcji, Rumunii, Arabii Saudyjskiej, Libii, Chin, Algierii oraz Grecji (druga liga) niesie za sobą ogromne ryzyko.

Jak podkreślono, w Turcji oraz Rumunii na porządku dziennym są opóźnienia z wypłatą pensji. Ponadto w tym drugim kraju coraz częściej kluby borykają się z niewypłacalnością, co w konsekwencji prowadzi do ogłoszenia stanu upadłości. Wówczas odzyskanie wynagrodzenia graniczy z cudem.

To samo dotyczy drugiej ligi greckiej i pozostałych lig z listy.

Przyjazd do Libii dla zagranicznych zawodników nierzadko może oznaczać problem z opuszczeniem tego państwa. Kluby nie śpieszą się bowiem z przekazaniem potrzebnej dokumentacji, co przywołuje na myśl skojarzenia z cudzoziemcami w Katarze czy Bangladeszu.

W chińskiej piłce sytuacja finansowa jest bardzo niestabilna - coraz częściej kluby upadają, także na poziomie Chinese Super League, a zawodnicy mają problemy z odzyskiwaniem należnych im pieniędzy. Spory wpływ na to mają regulacje rządu i federacji, które stworzyły bardzo niestabilne biznesowo środowisko.

Z regularnymi płatnościami może też być kłopot w Algierii.

W przeszłości z problemami finansowymi Polacy szczególnie borykali się w Turcji - z tego powodu kontrakt rozwiązał choćby Mateusz Lis, obecnie zawodnik Southampton FC.

Z saudyjskimi klubami wiązany ostatnio jest Grzegorz Krychowiak - w jego przypadku jednak nie ma jednak większego zagrożenia, bo są te najzamożniejsze i najstabilniejsze zespoły.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy