Okaka finalizuje przeprowadzkę z Serie A do Turcji

Okaka finalizuje przeprowadzkę z Serie A do Turcji
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà

Stefano Okaka jest o krok od przeprowadzki z Udinese Calcio do Fenerbahçe - podaje Alfredo Pedullà.

Czterokrotny reprezentant Włoch do tej pory miał okazję występować w trzech krajach. Oprócz ojczyzny były to Belgia oraz Anglia. Wkrótce zawodnik może dokonać ekspansji nowego miejsca, jakim w tym przypadku byłaby Turcja.

Zainteresowanie 31-latkiem wykazało Fenerbahçe. Stambułczycy na tym nie poprzestali i mieli złożyć już ofertę nie tylko Udinese Calcio, ale i Stefano Okace.

Według Pedullà „Żółte kanarki” proponują za transfer definitywny pięć milionów euro plus bonusy, podczas gdy „Zebry” oczekują siedmiu milionów. Różnica jest zatem niewielka i gdy dorzucimy do tego ogromne pragnienie wyjazdu ze strony piłkarza, istnieją duże szanse na dobicie targu.

Środkowy napastnik nad Bosforem mógłby liczyć na wynagrodzenie rzędu trzech milionów euro rocznie plus premie i wydaje się, że jest on gotów zaakceptować te warunki. Teraz wszystko w rękach przedstawicieli obu ekip.

Okaka do Udinese Calcio przybył w styczniu 2019 roku, początkowo na mocy wypożyczenia, ale następnie dokonano jego wykupu. Jego aktualny dorobek w tej drużynie to 49 spotkań, 14 bramek i trzy asysty.

Wcześniej bronił on barw m.in. Romy, Fulham, Sampdorii czy Watfordu.

Na razie nie wiadomo, jak powyższe informacje mają się do zapowiadanego transferu Mario Mandžukicia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy