2024-06-16 23:40:53; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Olbrzymia kontrowersja w meczu Anglików. Daniele Orsato skrzywdził Serbów?! [WIDEO] Fot. TV
Norbert Niebudek Źródło: TVP Sport

Anglia pokonała skromnie Serbów 1:0 w meczu inaugurującym zmagania obu tych drużyn na EURO 2024. Kontrowersje budzi jednak sytuacja z 59. minuty, kiedy sędzia Daniele Orsato nie podyktował rzutu karnego dla podopiecznych Dragana Stojkovicia.

Spotkanie szybko rozpoczęło się po myśli Anglików, którzy po niespełna kwadransie optycznej przewagi objęli prowadzenie za sprawą gola autorstwa Jude'a Bellinghama.

Po zdobyciu otwierającej bramki „Synowie Albionu” zaczęli stopniowo oddawać inicjatywę w ręce Serbów, którzy co jakiś czas dochodzili do groźnych sytuacji, przyprawiając swoich rywali o ból głowy.

Jedna z nich mogła zakończyć się nawet podyktowaniem jedenastki, lecz takiej decyzji nie podjął finalnie arbiter główny Daniele Orsato, co wzbudziło wiele kontrowersji.

W 59. minucie spotkania znajdujący się w polu karnym przeciwnika Filip Mladenović dograł piłkę w poprzek bramki. Adresatem zagrania miał zostać nadbiegający Aleksandar Mitrović, lecz 29-letni napastnik upadł nagle na murawę. Powtórki wykazały, że został trafiony w nogę przez Kierana Trippiera.

Istnieją jednak wątpliwości co do tego, czy kontakt był na tyle mocny, aby Serbom należał się rzut karny. Mimo wszystko sytuacja wywołała sporo wątpliwości względem decyzji włoskiego sędziego.

Ostatecznie Anglia zwyciężyła w tym spotkaniu 1:0, zapewniając sobie cenne trzy punkty na starcie zmagań podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Niemczech.