Olympique Lyon z listą transferową „last minute”. Nawet SZEŚCIU zawodników na sprzedaż, możliwe hity!

2021-08-18 22:44:58; Aktualizacja: 2 lata temu
Olympique Lyon z listą transferową „last minute”. Nawet SZEŚCIU zawodników na sprzedaż, możliwe hity! Fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: RMC Sport

Olympique Lyon zamierza w nadchodzących dniach rozstać się nawet z sześcioma piłkarzami. To efekt ostatniej porażki z Angers (0:3) oraz rozmów przeprowadzonych przez dyrektora sportowego Juninho z trenerem Peterem Boszem.

Przedstawiciele „Les Gones” nie zdołali przekonać Memphisa Depaya do podpisania nowego kontraktu i ten zgodnie z oczekiwaniami związał się z Barceloną, aby rozpocząć współpracę na poziomie klubowym z szkoleniowcem Ronaldem Koemanem.

Zespół z Ligue 1 nie zarobił na tej transakcji ani jednego euro i w obliczu kryzysu finansowego wywołanego przez pandemię koronawirusa oraz zawirowania związane z prawem to transmisji krajowych rozgrywek nie może sobie pozwolić na zakontraktowanie wartościowego następcy Holendra.

Olympique Lyon znalazł jednak wystarczające środki na to, aby nawiązać współpracę z Peterem Boszem, który pomimo bardzo trudnych warunków zdecydował się podjąć wyzwanie związane z przejęciem francuskiej drużyny.

57-latek oczekiwał w zaistniałej sytuacji jedynie pełnego zaangażowania w tworzony przez niego projekt. Niestety nie wszyscy piłkarze podzielają jego poglądy, a to z kolei ma doprowadzić do masowej sprzedaży „niewygodnych” zawodników.

Na pierwszego kozła ofiarnego został wyznaczony już dobrze nam znany Marcelo. Brazylijczyk nie będzie jednak jedynym graczem wytypowanym do odejścia, ponieważ RMC Sport uważa, że dyrektor sportowy Juninho po odbyciu rozmowy z holenderskim szkoleniowcem zdecydował się wystawić na natychmiastową sprzedaż jeszcze Maxwela CornetaIslama SlimaniegoThiago MendesaRayana CherkiegoHoussema Aouara.

Obecność pierwszej trójki w tym gronie nie stanowi większego zaskoczenia. Reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej od pewnego czasu łączy się z przenosinami do Burnley lub Herthy. Algierczyk jest z kolei stosunkowo drogą opcją rezerwową, a Brazylijczyk z chęcią wróciłby do rodzimego kraju, gdzie zabiega o niego Flamengo.

Nieco w inny sposób można za to podejść do dwóch Francuzów. Cherki jest uważany w kraju za wielki talent i w nadchodzących latach miał stanowić o sile Lyonu.

Natomiast w przypadku Aouara klub stawiał do tej pory wygórowane oczekiwania przed zespołami zainteresowanymi usługami pomocnika. Teraz przedstawiciele poszczególnych drużyn mogą liczyć na podjęcie próby sprowadzenia do siebie 23-latka w promocyjnej cenie.