„On jest Messim wśród bramkarzy. Od lat najlepszy na świecie!”

2018-09-17 11:34:38; Aktualizacja: 5 lat temu
„On jest Messim wśród bramkarzy. Od lat najlepszy na świecie!” Fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer Źródło: Goal

Ben Foster jest po wielkim wrażeniem umiejętności Davida De Gei.

W sobotę Watford mierzył się z Manchesterem United, a golkiper gospodarzy miał doskonałą okazję, by przyjrzeć się grze swojego vis-à-vis w bramce „Czerwonych Diabłów”. W ostatnim wywiadzie Ben Foster nie może wyjść z zachwytu nad Hiszpanem, który od kilku lat jest uznawany za jednego z najlepszych w swoim fachu. Anglik przekonuje, że De Gea jest obecnie najlepszych bramkarzem na świecie.

- To Messi wśród bramkarzy - mówi 35-latek cytowany przez portal „Goal”.

- On jest najlepszym bramkarzem na świecie od wielu lat. Obecnie jest po prostu niesamowity. Niektóre interwencje, które wykonuje w naprawdę krytycznych sytuacjach, zapierają dech w piersiach. On robi to cały czas. Wygląda jakby w ogóle nie robiło to na nim wrażenia! Wydaje się, jakby bronił, wstawał i po prostu chciał wrócić do domu. Nic go nie rusza.

- Mówiąc poważnie, on jest naprawdę świetny. Topowy golkiper, jeśli ktoś z młodszych bramkarzy chce się uczyć fachu, powinien oglądać De Geę. To klasa światowa. David postępuje bardzo naturalnie, słyszałem, że nie jest typem zawodnika, który wypracowuje wszystko na treningu. Jego pobudza adrenalina. Tego nie da się nauczyć.