Óscar García szesnastym zwolnionym trenerem przez Celtę Vigo pod dowództwem Carlosa Mouriño [OFICJALNIE]

Óscar García szesnastym zwolnionym trenerem przez Celtę Vigo pod dowództwem Carlosa Mouriño [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Celta Vigo

Celta Vigo poinformowała o rozstaniu z Óscarem Garcíą.

47-latek przejął stery na ławce trenerskiej „Los Celestes” rok temu, zastępując na stanowisku Frana Escribę. Zespól pod jego wodzą rozegrał niezwykle trudny sezon, w którym do ostatniej kolejki walczył o ligowy byt.

Ostatecznie ekipa z Estadio Balaídos po remisie z Espanyolem zapewniła sobie pozostanie w LaLidze. Miesiąc wcześniej, w czerwcu, przedłużono umowę ze szkoleniowcem do 30 czerwca 2022 roku. Już wiemy, że nie zostanie ona wypełniona.

Włodarze Celty Vigo dziś rano, tuż przed zaplanowanym treningiem, przekazali Óscarowi Garcíi wiadomość o rozstaniu z nim oraz jego współpracownikami. Następnie ukazał się oficjalny komunikat.

„Óscar García Junyent i jego sztab szkoleniowy nie będą już zarządzać ławką trenerską Celty Vigo. Klub przekazuje najszczerszą wdzięczność, zarówno katalońskiemu trenerowi, jak i jego współpracownikom, za ich pracę, profesjonalizm i wysiłek, jaki wykazali podczas pobytu w Celcie, gdy udało im się zapewnić nam pozostanie w skomplikowanym sezonie 2019/2020.

Celta Vigo życzy Óscarowi Garcíi i jego asystentom wszystkiego najlepszego w przyszłości, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu z Galicji.

To już 16. trener zwolniony przez Carlosa Mouriño, który jest prezesem „Los Celestes” od 2006 roku. Wcześniej 77-latek podziękował za współpracę m.in. Christo Stoiczkowowi, Juanowi Ramónowi Lópezowi Caro, Paco Herrerze czy Luisowi Enrique.

Drużyna z Vigo nie wygrała od siedmiu spotkań i obecnie ma na swoim koncie siedem punktów, co daje jej 17. lokatę w LaLidze.

Wracając do Garcíi, w przeszłości prowadził on takie kluby jak Watford, Saint-Étienne czy Olympiakos.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy