Mesuta Özila czarnej serii ciąg dalszy. Czeka go kilkutygodniowa przerwa w grze

Mesuta Özila czarnej serii ciąg dalszy. Czeka go kilkutygodniowa przerwa w grze fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

Mesut Özil nie dokończył ligowego pojedynku Fenerbahçe z Antalyasporem (1:1) z powodu urazu odniesionego w drugiej połowie spotkania.

Były reprezentant Niemiec rozstał się za porozumieniem stron z Arsenalem przed zamknięciem zimowego okna transferowego i w ten sposób zakończył swój ponad siedmioletni pobyt w londyńskim klubie na rzecz kontynuowania kariery w Fenerbahçe.

Doświadczony pomocnik został odstawiony na boczny tor w ostatnich miesiącach spędzonych w „Kanonierach”, dlatego z entuzjazmem podszedł do możliwości powrotu do rywalizacji jako zawodnik ekipy ze Stambułu.

32-letni zawodnik nie może być jednak zadowolony ze swoich dotychczasowych występów w barwach tureckiego zespołu, ponieważ nie zdobył dla niego żadnej bramki oraz nie zanotował ani jednej asysty w siedmiu rozegranych meczach i na dodatek prezentował się w nich najwyżej przeciętnie.

Gdyby tego było mało, Özil nie dokończył ostatniego ligowego pojedynku z Antalyasporem ze względu na odniesiony uraz w trakcie drugiej połowy spotkania.

Były reprezentant Niemiec walczył o piłkę z Fredym i przy starciu bark w bark został niefortunnie zahaczony przez rywala w momencie stawiania stopy na murawie, która wygięła się w nienaturalny sposób.

Ofensywny pomocnik został przeniesiony poza boisko przez członków sztabu medycznego Fenerbahçe i następnie potrzebował noszy, aby dostać się do szatni swojego zespołu.

Goal.com poinformował, że wstępna diagnoza kontuzji 32-latka wskazuje na naderwanie więzadeł w stawie skokowym, co oznacza, że doświadczony zawodnik będzie musiał pauzować przynajmniej od czterech do sześciu tygodni.

Tym samym Özil opuści w najlepszym razie trzy najbliższe mecze drużyny ze Stambułu, w tym prestiżowy derbowy pojedynek z Beşiktaşem (21 marca). Z kolei w obecnie najgorszym scenariuszu nie mógłby być brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na siedem kolejnych spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy