2024-10-19 12:51:41; Aktualizacja: 8 godzin temu
Patryk Klimala się nie zatrzymuje. Polak bohaterem derbów Sydney [WIDEO] Fot. Paramount+
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Patryk Klimala zanotował bardzo ważne trafienie dla Sydney FC. Dzięki niemu drużyna była górą w starciu derbowym z Western Sydney Wanderers.

Środkowy napastnik po przenosinach do Australii w niczym nie przypomina siebie z ostatnich tygodni pobytu w Polsce. Piłkarz został definitywnie skreślony przez Jacka Magierę i wystawiony na sprzedaż, a wynikać miało to ze słabej formy, przez którą zesłano go do rezerw.

Za granicą 26-latek odpalił. Już w pierwszym sparingu popisał się hat-trickiem, a dobra passa trwa dotąd.

Najpierw była asysta, potem dublet goli. Po trzecim oficjalnym spotkaniu również o Patryku Klimali jest głośno.

Sydney FC zainaugurowało rozgrywki ligowe. Na samym początku przyszło starcie derbowe.

Już po siedemnastu minutach było 1:0, gdy do siatki trafił Joseph Lolley, ale przed upływem godziny gry za sprawą Aydana Johnathana Hammonda Western Sydney Wanderers wyrównało.

Wówczas z pomocą przyszedł wspomniany Klimala. Polak zapisał się na liście strzelców sprytnym strąceniem piłki głową raptem dziewięć minut później, a jego drużyna, mimo że po drodze straciła jednego gracza, dowiozła jednobramkowe prowadzenie do końca zawodów.

Tym samym były młodzieżowy reprezentant biało-czerwonych został bohaterem derbów Sydney, które po raz trzeci z rzędu wygrane zostały przez Sydney FC.