Paul Pogba zdrowieje w mgnieniu oka. Powrót szybciej niż zakładano

Paul Pogba zdrowieje w mgnieniu oka. Powrót szybciej niż zakładano fot. Juventus FC
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Juventus może odetchnąć nieco z ulgą, ponieważ Paul Pogba ma wrócić do gry szybciej niż się spodziewano, informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Powrót Francuza był jednym z największych wydarzeń tego lata dla sympatyków „Starej Damy”, którzy w ostatnich sezonach mieli sporo do narzekania, jeśli chodzi o obsadę środka pola. Pechowo jednak piłkarz na jednym z treningów doznał poważnego urazu kolana, który mógł się wiązać nawet z kilkumiesięczną przerwą w grze.

Po wielu konsultacjach z lekarzami Paul Pogba nie zdecydował się na operację, która mogła uniemożliwić mu udział w mundialu rozgrywanym na przełomie listopada i grudnia. Wdrożono program rehabilitacyjny, a ten jak na razie sprawdza się znakomicie.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” informują, że kolano pomocnika jest w coraz lepszym stanie i jeśli wszystko pójdzie dobrze, jeszcze w tym tygodniu zacznie on biegać. To będzie kolejny krok w kierunku pełnego powrotu do zdrowia. Plan zakłada powrót do gry nawet już na starcie z Salernitaną, które odbędzie się 11 września.

Trener Massimiliano Allegri z pewnością nie będzie forsować jak najszybszego powrotu gwiazdy. Aktualnie drużyna zmaga się z plagą kontuzji, dlatego klub chce mieć absolutną pewność, że „Il Polpo” będzie na siłach, by sprostać intensywnemu terminarzowi, który czeka jego oraz zespół.

Decyzję o nieprzystąpieniu do operacji podjął osobiście piłkarz, głównie ze względu na ryzyko braku udziału w Mistrzostwach Świata. Co prawda rehabilitacja również może wystarczająco poprawić sytuację, klubowi lekarze doskonale jednak kojarzą przypadek Samuela Umtitiego.

Defensor również nie chciał odpuścić mundialu w 2018 roku, dlatego nie zoperował kontuzjowanego kolana. Udało mu się zdobyć Mistrzostwo Świata, lecz później nękały go kolejne urazy, przez które znacząco obniżył loty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy