Pełne porozumienie. Barella zawodnikiem Interu

Pełne porozumienie. Barella zawodnikiem Interu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia | La Gazzetta dello Sport

Transfer Nicolò Barelli do Interu Mediolan jest już w zasadzie sfinalizowany i brakuje tylko oficjalnego potwierdzenia.

„Nerazzurrim” udało się dopiąć swego i wygrali wyścig po utalentowanego włoskiego pomocnika. 22-latkowi bardzo zależało na przeprowadzce na San Siro, lecz w pewnym momencie stało to już pod znakiem zapytania, ponieważ klub tak długo nie mógł osiągnąć porozumienia, że coraz poważnie brano pod uwagę zainteresowanie Romy. Ostatecznie Cagliari przystało jednak na warunki proponowane przez Inter.

„Sky Sport Italia” i „La Gazzetta dello Sport” zgodnie informują, że w sprawie transakcji wszystko zostało ustalone i brakuje już tylko oficjalnego komunikatu. Piłkarz przeniesie się do Mediolanu na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu. Cena ma wynieść 45 milionów euro, lecz wątpliwości wzbudza sposób płatności.

Według włoskiej stacji telewizyjnej Inter będzie musiał zapłacić całą kwotę przy okazji aktywacji klauzuli wykupu. Tymczasem wspomniany dziennik twierdzi, iż płatność zostanie bardziej rozłożona i „Beneamata” wyłoży 10 milionów już za samo wypożyczenie, a następnie dopłaci brakujące 35 milionów euro. Niezależnie od tego jak faktycznie będzie przebiegała płatność, nic nie stoi na przeszkodzie finalizacji.

Barella podpisze umowę, która będzie obowiązywać przez najbliższe cztery sezony. Na jej mocy będzie zarabiać 2,5 miliona euro rocznie. Gdy tylko zawodnik złoży podpis pod swoim kontraktem, będzie mógł dołączyć do reszty zespołu. Okazję na pokazanie się Antonio Conte i spółce będzie miał na zgrupowaniu drużyny w Azji.

Pomocnik urodził się w Cagliari i tam też spędził całą swoją dotychczasową karierę, z małą przerwą na wypożyczenie do Como. W Serie A zadebiutował w 2015 roku, a od tamtej pory uzbierał łącznie 112 występów w barwach „Isolanich”. Na swoim koncie zapisał siedem trafień oraz sześć asyst, a swoją grą zapracował sobie na regularne powołania do reprezentacji.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy