Pep Guardiola w pięknym stylu żegna Jürgena Kloppa. „Będzie mi go brakować. Pomógł mi wiele razy” [WIDEO]

2024-05-20 10:28:33; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Pep Guardiola w pięknym stylu żegna Jürgena Kloppa. „Będzie mi go brakować. Pomógł mi wiele razy” [WIDEO] Fot. Sky Sports
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Sky Sports

Pep Guardiola po przypieczętowaniu mistrzostwa Anglii przez Manchester City poświęcił sporo uwagi odchodzącemu z Liverpoolu Jürgenowi Kloppowi. Hiszpan w ciepłych słowach pożegnał Niemca, z którym przez lata toczył zaciętą walkę.

Jürgen Klopp od października 2015 roku odpowiadał za wyniki Liverpoolu. Przepracował przez ten 489 spotkań (304 zwycięstwa, 100 remisów i 85 porażek). Po raz ostatni na ławce „The Reds” zasiadł w wygranym 2:0 starciu z Wolverhampton Wanderers.

Pożegnanie Niemca ma słodko-gorzki smak. Do pewnego momentu bieżących rozgrywek jego podopieczni liczyli się w walce o mistrzostwo, ale seria niekorzystnych wyników poskutkowała brązowym medalem - za plecami Arsenalu i Manchesteru City.

56-latek przez ostatnie lata przyczynił się do nadania sporej wagi starciom Liverpoolu z „Obywatelami”. Jego bezpośrednia rywalizacja z Pepem Guardiolą była ozdobą całej ligi.

Nie dziwi zatem fakt, że Hiszpan na konferencji po spotkaniu z West Hamem poświęcił sporo uwagi Kloppowi. W emocjonalnym tonie pożegnał wieloletniego rywala.

- Będzie mi go bardzo brakować. Odegrał naprawdę ważną rolę w moim życiu, wyniósł mnie na inny poziom jako menadżera. Myślę, że szanujemy się nawzajem. Jestem na tyle pokorny, aby to całkowicie zrozumieć. Pomógł mi wiele razy ze swoim zespołem, wielkim konkurentem w moim życiu. Życzę mu wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że jego ostatni mecz był dla niego wyjątkowy, zasługuje na to. Wyróżnił Liverpool, odcisnął na nim piętno,  zapewnił niesamowitą, niewiarygodną dumę z bycia fanem Liverpoolu. Ludzie mówią: „ach, tytuły, które wygrywasz, są lepsze”, oczywiście jest to ważne, ale nie o to chodzi - tłumaczył wyraźnie wzruszony opiekun Manchesteru.

- Ważna jest osobowość. Kiedy pojawia się w jednym miejscu, zostaje tam na zawsze. W Liverpoolu byli Shankly czy Paisley. Klopp jest na ich poziomie.

Nieco wcześniej Niemiec nie miał żadnych wątpliwości w nazwaniu Guardioli najlepszym trenerem na świecie.

-Wszyscy wiedzą o 115 zarzutach finansowych, ale nie mam pojęcia, co to znaczy, znam tylko liczbę. Cokolwiek wydarzyło się w Manchesterze City, Pep Guardiola jest najlepszym menadżerem na świecie – i to jest naprawdę ważne - powiedział Klopp.