Phil Chisnall nie żyje. Był ostatnim piłkarzem, który zmienił Manchester United na Liverpool
2021-03-05 12:46:58; Aktualizacja: 4 lata temu
Były napastnik Manchesteru United i Liverpoolu Phil Chisnall zmarł w wieku 78 lat.
Chisnall rozpoczynał swoją karierę w United w latach 60. Dla „Czerwonych Diabłów” rozegrał 47 spotkań, strzelając dziewięć goli. W 1964 roku przeszedł do Liverpoolu za 25 tysięcy funtów.
Jako zawodnik „The Reds” debiutował przeciwko KR Reykjavik w meczu o Tarczę Dobroczynności. Jego dorobek w Liverpoolu zatrzymał się na dwóch trafieniach w dziewięciu spotkaniach ze względu na trapiącą go od wieku nastoletniego kontuzji kolana.
- Phil może robić niezwykłe rzeczy z piłką, może być kimś wyjątkowym – tak mówił o nim legendarny trener Liverpoolu, Bill Shankly.Popularne
Z współpracy z Shanklym najbardziej pamiętał wymagające treningi.
- Kiedy byłem na Old Trafford, jadłem śniadanie przed pójściem do pracy. Nigdy tego nie zrobiłem w Liverpoolu. To nie skończyłoby się dla mnie dobrze! - mówił.
Przed pożegnaniem z boiskiem grał dla Stockport County i Southend United.
Matt Busby, Bill Shankly i Alf Ramsey wspólnie uważali, że Phil Chisnall to czołowy angielski napastnik lat 60. XX wieku.
Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował w punktach bukmacherskich, piekarni oraz był kierownikiem w zakładzie produkcyjnym.
Od czasu transferu Chisnalla nikt nie zmienił bezpośrednio Manchesteru United na Liverpool.
KACPER SASIAK



![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)






![Ekipa Sebastiana Walukiewicza zaszalała. Trzy potwierdzone transfery w Deadline Day [OFICJALNIE]](img/photos/96395/170x113/sassuolo.jpg)


![Legia Warszawa ma już „nowego” napastnika?! Wielki powrót [POTWIERDZONE]](img/photos/115308/170x113/jean-pierre-nsame.jpg)
![Był oferowany Legii Warszawa, chciała go Jagiellonia Białystok. Skrzydłowy jednak poza Polską [OFICJALNIE]](img/photos/115305/170x113/billal-brahimi.jpg)


![Szczęśliwe zakończenie konfliktu turecko-saudyjskiego. Youssef En-Nesyri rusza na podbój Bliskiego Wschodu [OFICJALNIE]](img/photos/115347/90x60/en-nesyri.jpg)



![Przygoda Albacete dobiegła końca. FC Barcelona w półfinale Pucharu Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/111290/90x60/lamine-yamal.jpg)


![Jeden z najbardziej rozchwytywanych bramkarzy w Europie podjął decyzję w sprawie przyszłości [OFICJALNIE]](img/photos/101114/90x60/guillaume-restes.jpg)







