Piłkarz Arsenalu z pierwszym hat-trickiem w Premier League

Piłkarz Arsenalu z pierwszym hat-trickiem w Premier League fot. TV

Eddie Nketiah strzelił trzy gole w meczu Arsenalu z Sheffield United w Premier League (5:0).

Eddie Nketiah otworzył konto bramkowe w 28. minucie spotkania z Sheffield United. 24-latek dostał podanie od Declana Rice'a, przyjęciem piłki uwolnił się od pilnującego go rywala i pokonał bramkarza drużyny przeciwnej Wesa Foderinghama.

Świeżo upieczony reprezentant Anglii (debiut w październikowym meczu towarzyskim z Australią) powiększył swój dorobek w 50. minucie, kiedy to wykorzystał niezbyt udaną interwencję golkipera po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autorstwa Bukayo Saki.

Osiem minut później dorzucił trzecią bramkę. Piłkę przed polem karnym zostawił mu Emile Smith Rowe, a on popisał się ładnym uderzeniem z dystansu.

Dla Nketiaha to pierwszy w karierze hat-trick w Premier League.

Dzięki niemu napastnik ma na koncie pięć ligowych trafień w tym sezonie.

Arsenal pokonał Sheffield 5:0. Dzieło zwieńczyli Fábio Vieira (rzut karny) oraz Takehiro Tomiyasu.

Cały mecz w trykocie „Kanonierów” rozegrał na środku obrony Jakub Kiwior. Dla Polaka był to trzeci ligowy występ w trwających rozgrywkach.

Londyńczycy mają obecnie na koncie 24 punkty w tabeli.