Piłkarze FC Barcelony podziękowali rosyjskim kibicom za wsparcie [WIDEO]

2023-05-20 23:14:03; Aktualizacja: 1 rok temu
Piłkarze FC Barcelony podziękowali rosyjskim kibicom za wsparcie [WIDEO] Fot. TV
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

FC Barcelona została mistrzem Hiszpanii. Z tej okazji piłkarze uczestniczyli w nagraniach mających na celu podziękowanie fanom z całego świata. Nieoczekiwanie do świętowania zaproszenie zostali… Rosjanie.

Trwa fiesta po wygraniu LaLigi przez „Blaugranę”. Klub tytuł zapewnił sobie już przed tygodniem, ale dokonał tego na stadionie Espanyolu, dlatego dopiero dzisiaj mogło się odbyć świętowanie przed własną publicznością.

Nim do tego doszło, w Internecie ukazało się kontrowersyjne nagranie. Sergi Roberto i Alejandro Balde pozdrowili fanów z Rosji, która od 24 lutego 2022 prowadzi działania zbrojne na terenie Ukrainy, atakując obiekty cywilne oraz zwykłych mieszkańców.

Okko Sport nadaje na terenie Rosji rozgrywki hiszpańskiej ekstraklasy, a w opisie pod opublikowanym wideo czytamy, że fani będą mogli obejrzeć na żywo fiestę po spotkaniu z Realem Sociedad (1:2).

„Wielkie pozdrowienia dla wszystkich kibiców z Rosji. Widzimy się niebawem” – powiedział Balde.

„Drodzy kibice z Rosji! Bardzo dziękuję za wasze wsparcie i energię. Wy także jesteście częścią tego wielkiego sukcesu. Mamy nadzieję, że zdobędziemy jeszcze mnóstwo tytułów” – powiedział Roberto.

Udzielone wypowiedzi to najpewniej efekt współpracy z siecią bukmacherską 1XBET. Klub jakiś czas temu tłumaczył, że firma jest zarejestrowana na Cyprze. Zapomniał tylko dodać, że to rosyjski kapitał.

Po publikacji nagrania w sieci zawrzało. Oburzenia nie kryją między innymi polscy kibice.