Piotr Zieliński po zaskakującej przegranej z Mołdawią: Biorę to na siebie, bo to wszystko ode mnie się zaczęło fot. FotoPyK
Źródło: Polsat Sport

Reprezentacja Polski niespodziewanie przeszła od 2:0 w pierwszej połowie do końcowego wyniku 2:3 w meczu z Mołdawią. Wytłumaczyć się porażkę po ostatnim gwizdku arbitra próbował Piotr Zieliński.

Polacy jako wielki faworyt polecieli do Mołdawii. Na wysokości zadania bez wątpienia stanęli oni w pierwszej połowie, kiedy padły dwa gole i wykreowanych zostało wiele okazji do zdobycia bramki.

Z perspektywy czasu biało-czerwoni mogą żałować, że nie wykorzystali swoich szans w końcówce pierwszej odsłony gry.

Na drugie 45 minut gospodarze wyszli bardzo zmotywowani, a przy tym skoncentrowani.

Piłkarze skorzystali na błędach najpierw Piotra Zielińskiego, następnie Tomasza Kędziory i na końcu Wojciecha Szczęsnego. Efektem tego były trzy gole i zwycięstwo 3:2.

„Zielu” w pomeczowym wywiadzie próbował brać winę na siebie.

– Ciężko jest, na pewno to jest ciężkie – powiedział załamany piłkarz SSC Napoli.

– Ja biorę to na siebie, bo to wszystko ode mnie się zaczęło. To była fatalna strata, gdzie podpaliliśmy Mołdawią i później już nabrali wiatru w żagle i przegraliśmy mecz – oświadczył.

– Trzeba było skończyć ten mecz. Zasłużone to jest, bo daliśmy plamę – powiedział, nawiązując do słyszanych podczas wywiadu okrzyków kibiców, którzy w wulgarnych słowach „pozdrawiali” Polski Związek Piłki Nożnej.

Trudno nie dojść do wniosku, że winnych jest zdecydowanie więcej, jednak Zieliński szedł w zaparte, że to on odpowiada za porażkę.

– Tak jak powiedziałem, biorę to na siebie. Nie można takich piłek tracić, to jest dramat – stwierdził.

– Ja jestem zmiażdżony i przepraszam wszystkich. To, co było w drugiej połowie, było fatalne w moim wykonaniu – zakończył.

Polacy mocno skomplikowali sobie sytuację w walce o awans na EURO 2024 i nie mogą już sobie pozwolić na żadne potknięcia.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...