Pirlo: Gdy tylko wrócę do Włoch, rozpocznę kursy trenerskie!

Pirlo: Gdy tylko wrócę do Włoch, rozpocznę kursy trenerskie!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sportitalia

Andrea Pirlo udzielił wywiadu „Sportitalia”.

Pomocnik zdecydował się opuścić Włochy w 2015 roku, by spróbować swoich sił w amerykańskiej MLS, gdzie jest gwiazdą tamtejszego New York City FC. W ostatnim wywiadzie 37-latek został zapytany o przyszłość swoich byłych kolegów z reprezentacji Italii oraz żywych legend Romy - Francesco Tottiego oraz Daniele De Rossiego. Przy okazji zdradził co zamierza robić po zawieszeniu butów na kołku.

- To ostatni sezon Tottiego? Wszystko zależy od niego. Jeśli wciąż czuje entuzjazm, to dobrze by było, gdyby nadal grał, ale prędzej czy później pomyśli o zakończeniu kariery - stwierdził Pirlo.

- To niemożliwe, by grać cały czas. Gdy po twojej stronie nie przemawiają już liczby, zaczynasz myśleć o robieniu czegoś innego. Ja staram się zakończyć karierę w jak najlepszy sposób, a gdy tylko wrócę do Włoch, zacznę się kształcić w kierunku trenowania, ponieważ nigdy nie wiesz co cię czeka.

Daniele De Rossi negocjuje warunki nowego kontraktu z Romą, lecz rozmowy skomplikowały się, ponieważ strony nie mogą dojść do porozumienia w sprawie długości umowy. Zdaniem Pirlo, 33-latek powinien spróbować gry w innym środowisku.

- Doradzałbym De Rossiemu, by zmienił otoczenie. Wciąż jest na tyle młody, że może zdobywać trofea w Europie, mógłby też przenieść się do MLS. On nadal może grać na najwyższym poziomie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE] Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy