Podolski: Zaskakująca konkurencja dla Górnika Zabrze. „Poldi” może zostać... trenerem

Podolski: Zaskakująca konkurencja dla Górnika Zabrze. „Poldi” może zostać... trenerem fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport Bild

Lukas Podolski przebiera w ofertach odkąd rozstał się z Visselem Kobe. Jego usługami interesuje się Górnik Zabrze, ale coraz większą konkurencję stanowi 1. FC Köln, które jest gotowe zaoferować swojej byłej gwieździe start nowej kariery, tym razem w roli trenera.

„Sport Bild” przygląda się aktualnej sytuacji Lukasa Podolskiego i potwierdza jego słowa z ostatniego wywiadu. Rozmowy z 1. FC Köln są jak najbardziej poważne - w ciągu kilku najbliższych dni Mistrz Świata z 2014 roku ma się spotkać z Horstem Heldtem oraz Alexandrem Wehrlem, z którymi omówi warunki przyszłej współpracy. Okazuje się jednak, że nie wszystko dla Górnika Zabrze stracone, a wszystko przez oczekiwania samego Podolskiego.

Urodzony w Gliwicach piłkarz ma otrzymać od Kolonii propozycję prowadzenia lub też zarządzania pewnymi sektorami młodzieżowymi. W klubie rośnie bardzo ciekawa generacja piłkarzy, którzy świetnie sobie radzą w swoich kategoriach wiekowych, a Podolski mógłby w ten sposób przygotować się do szybkiej zmiany roli w swojej przygodzie z piłką. I o ile Köln chętnie przyjęłoby „Poldiego” w roli piłkarza, na przeszkodzie może stać jeden szczegół.

Klubowi działacze chcieliby go zatrudnić w roli piłkarza na najbliższe pół roku, a następnie zmienić jego rolę, tymczasem napastnik wolałby pograć jeszcze w piłkę przez co najmniej dwa sezony. To otwiera drzwi właśnie Górnikowi Zabrze, który choć nie ma wielkich możliwości finansowych, tak zawodnik wielokrotnie podkreślał, że chciałby kiedyś zagrać na Górnym Śląsku. Według wspomnianego magazynu, Podolski rozważa aktualnie w szczególności oferty z Polski oraz USA, co stawia na czele wyścigu właśnie Górnika oraz Chicago Fire.

Zabrzanie nie są zatem jeszcze na straconej pozycji, acz nie mogą być też niczego pewni. Skusić Podolskiego większymi pieniędzmi próbują również meksykańskie Monterrey oraz brazylijskie Flamengo.

W każdym razie powrót Podolskiego do Kolonii jest nieuchronny, czy to teraz, czy dopiero po zakończeniu kariery piłkarskiej. Piłkarz prowadzi tam szereg biznesów, w tym sklepy odzieżowe, knajpy z kebabem czy lodziarnie. Lody Podolskiego już teraz są sprzedawane na Müngersdorfer Stadion, a od przyszłego sezonu do oferty kateringowej dojdą również kebaby.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy