Podolski: Zaskakująca konkurencja dla Górnika Zabrze. „Poldi” może zostać... trenerem

Podolski: Zaskakująca konkurencja dla Górnika Zabrze. „Poldi” może zostać... trenerem fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport Bild

Lukas Podolski przebiera w ofertach odkąd rozstał się z Visselem Kobe. Jego usługami interesuje się Górnik Zabrze, ale coraz większą konkurencję stanowi 1. FC Köln, które jest gotowe zaoferować swojej byłej gwieździe start nowej kariery, tym razem w roli trenera.

„Sport Bild” przygląda się aktualnej sytuacji Lukasa Podolskiego i potwierdza jego słowa z ostatniego wywiadu. Rozmowy z 1. FC Köln są jak najbardziej poważne - w ciągu kilku najbliższych dni Mistrz Świata z 2014 roku ma się spotkać z Horstem Heldtem oraz Alexandrem Wehrlem, z którymi omówi warunki przyszłej współpracy. Okazuje się jednak, że nie wszystko dla Górnika Zabrze stracone, a wszystko przez oczekiwania samego Podolskiego.

Urodzony w Gliwicach piłkarz ma otrzymać od Kolonii propozycję prowadzenia lub też zarządzania pewnymi sektorami młodzieżowymi. W klubie rośnie bardzo ciekawa generacja piłkarzy, którzy świetnie sobie radzą w swoich kategoriach wiekowych, a Podolski mógłby w ten sposób przygotować się do szybkiej zmiany roli w swojej przygodzie z piłką. I o ile Köln chętnie przyjęłoby „Poldiego” w roli piłkarza, na przeszkodzie może stać jeden szczegół.

Klubowi działacze chcieliby go zatrudnić w roli piłkarza na najbliższe pół roku, a następnie zmienić jego rolę, tymczasem napastnik wolałby pograć jeszcze w piłkę przez co najmniej dwa sezony. To otwiera drzwi właśnie Górnikowi Zabrze, który choć nie ma wielkich możliwości finansowych, tak zawodnik wielokrotnie podkreślał, że chciałby kiedyś zagrać na Górnym Śląsku. Według wspomnianego magazynu, Podolski rozważa aktualnie w szczególności oferty z Polski oraz USA, co stawia na czele wyścigu właśnie Górnika oraz Chicago Fire.

Zabrzanie nie są zatem jeszcze na straconej pozycji, acz nie mogą być też niczego pewni. Skusić Podolskiego większymi pieniędzmi próbują również meksykańskie Monterrey oraz brazylijskie Flamengo.

W każdym razie powrót Podolskiego do Kolonii jest nieuchronny, czy to teraz, czy dopiero po zakończeniu kariery piłkarskiej. Piłkarz prowadzi tam szereg biznesów, w tym sklepy odzieżowe, knajpy z kebabem czy lodziarnie. Lody Podolskiego już teraz są sprzedawane na Müngersdorfer Stadion, a od przyszłego sezonu do oferty kateringowej dojdą również kebaby.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Pięć transferów to za mało. Nicea przygotowuje szósty - HIT! Pięć transferów to za mało. Nicea przygotowuje szósty - HIT!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy