Pogoń Szczecin traci kluczowego zawodnika [OFICJALNIE]

Pogoń Szczecin traci kluczowego zawodnika [OFICJALNIE] fot. Szymon Gorski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: US Lecce

Pogoń Szczecin w kolejnym sezonie nie będzie miała do dyspozycji Pontusa Almqvista. Napastnik dołączył do Lecce.

Pogoń Szczecin szykuje się do walki w europejskich pucharach. Obecnie jednak ekipa prowadzona przez Jensa Gustafssona potrzebuje wzmocnień. Tyczy się to przede wszystkim pozycji środkowego napastnika.

W kadrze jest wyłącznie Luka Zahović, a fani czwartej siły Ekstraklasy liczyli, że uda się pozyskać na dłużej także Pontusa Almqvista.

Szwed ostatni rok spędził w Polsce w ramach transferu czasowego po tym, jak w obliczu wojny, opuścił FK Rostów.

Choć trener miał nadzieję, że uda się przedłużyć wypożyczenie 23-latka do Pogoni Szczecin, to atakujący znalazł zatrudnienie w innym zespole - Lecce.

Po przejściu testów medycznych sfinalizowano transfer i będzie on występował we Włoszech co najmniej do 30 czerwca 2024 roku. Formalnie nadal jest jednak graczem FK Rostów.

Nowy pracodawca Szweda to szesnasta siła minionego sezonu włoskiej ekstraklasy. W poprzednim sezonie napastnikiem Lecce byli, wypożyczony z AC Milanu Lorenzo Colombo oraz Assan Ceesay.

Pontus Almqvist natomiast rozegrał w Ekstraklasie łącznie 30 meczów, a jego dorobek to pięć bramek oraz sześć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy