POTWIERDZONE: Dan-Axel Zagadou odchodzi z Borussii Dortmund

POTWIERDZONE: Dan-Axel Zagadou odchodzi z Borussii Dortmund fot. Andrea Bertani / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Ruhr Nachrichten

Po potwierdzeniu rozstania z Axelem Witselem, Borussia Dortmund poinformowała, że kontrakt Dana-Axela Zagadou również nie zostanie przedłużony.

Utalentowany Francuz przez pięć ostatnich lat nie był w stanie pokazać pełni potencjału przez problemy zdrowotne, z którymi zmagał się regularnie. Także w dobiegającym końca sezonie urazy go nie ominęły.

To jeden z powodów odejścia zawodnika z Signal Iduna Park, co de facto nastąpi pierwszego lipca. Rozstanie potwierdził Sebastian Kehl, dyrektor działu licencyjnego, a w przyszłości dyrektor sportowy BVB.

– Przeprowadziliśmy kolejną bardzo otwartą rozmowę i zapadła decyzja o nieprzedłużaniu jego kontraktu – wyznał w wywiadzie dla „Ruhr Nachrichten”.

– Daxo był z nami przez bardzo długi czas, jest wspaniałą osobą i świetnym piłkarzem. Życzymy mu wszystkiego najlepszego – dodał.

Umowa 22-letniego lewonożnego stopera wygasa 30 czerwca. Opuści zatem klub na zasadzie wolnego transferu po rozegraniu 91 spotkań. Wcześniej był on związany z Paris Saint-Germain.

Fani dortmundczyków nie muszą się martwić o zastępstwo dla Dana-Axela Zagadou. Latem przybywają Nico Schlotterbeck oraz Niklas Süle.

***

OFICJALNIE: Axel Witsel odchodzi z Borussii Dortmund

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy OFICJALNIE: Borussia Dortmund działa bardzo sprawnie. Już czwarty transfer na sezon 2022/2023 OFICJALNIE: Borussia Dortmund działa bardzo sprawnie. Już czwarty transfer na sezon 2022/2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy