Premier League: Kolejny mecz odwołany [OFICJALNIE]

Premier League: Kolejny mecz odwołany [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Premier League

W związku z nowymi ogniskami koronawirusa w zespole Fulham mecz z Burnley został odwołany.

Obecnie w Anglii jesteśmy świadkami wzrostu zachorowań na COVID-19, co ma związek z pojawieniem się nowej odmiany wirusa w tym kraju. Z infekcją w ostatnim czasie coraz częściej mierzą się piłkarze klubów występujących w Premier League. Jedną z takich ekip jest Fulham.

„The Whites” poinformowały o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w efekcie których dzisiejsze spotkanie zaplanowane na godzinę 13:00 z Burnley zostało przełożone. Komunikat w tej sprawie wydały władze Premier League.

„Po przełożeniu meczu przeciwko Tottenhamowi Hotspur w środę, zawodnicy i sztab szkoleniowy Fulham zostali natychmiast ponownie przebadani i dziś rano zgłoszono dalszy wzrost pozytywnych przypadków COVID-19. W odpowiedzi na prośbę klubu o zmianę terminu spotkania z Burnley, zarząd Premier League wziął pod uwagę wytyczne medyków i zdecydował się przełożyć zawody ze względu na wyjątkowe okoliczności trwającej epidemii w klubie” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej angielskiej ekstraklasy.

Z uwagi na na nowe ogniska choroby w klubach pojawiły się doniesienia, jakoby organizator rozgrywek w porozumieniu z rządem miał rozważać tymczasowe zawieszenie zmagań o mistrzostwo kraju. Tymczasem Premier League zapewnia, że celem cały czas jest dogranie sezonu zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.

„Przy niewielkiej liczbie pozytywnych testów w zdecydowanej większości klubów, Premier League nadal ma zaufanie do swoich protokołów CoVID-19, w pełni wspieranych przez rząd, aby umożliwić rozgrywanie meczów zgodnie z planem” – głosi stanowisko sterników jednej z najlepszych lig na świecie.

Do tej pory w Premier League odwołano:

Aston Villa - Newcastle United (4 grudnia),

Everton - Manchester City (28 grudnia),

Tottenham Hotspur - Fulham (30 grudnia),

Fulham - Burnley (2 stycznia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy