PSG kontynuuje misję sprzedażową. Thilo Kehrer przechodzi do Premier League

PSG kontynuuje misję sprzedażową. Thilo Kehrer przechodzi do Premier League fot. VSPress/Sipa/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky

Paris Saint-Germain przystało na warunki zaproponowane przez West Ham United za Thilo Kehrera. Niemiec dał też wcześniej „zielone światło” na transfer i operacja jest w fazie finalizacji - podaje Florian Plettenberg ze Sky.

Umowa nominalnego stopera wygasa 30 czerwca 2023 roku, dlatego paryżanie otworzyli się na jego sprzedaż. Dotąd klub miał jednak olbrzymie problemy ze znalezieniem chętnego.

Wtedy po 25-latka zgłosiła się Sevilla, a piłkarz wyraził zainteresowanie tym kierunkiem. Mimo to rozmowy między ekipami nie posuwały się naprzód.

Ten fakt zdecydował się wykorzystać West Ham United, zbliżając się do reprezentanta Niemiec. Efekt? Dał on pierwszeństwo Anglikom, co doprowadziło do szybkiego przejścia do końcowej finalizacji transferu.

Thilo Kehrer wypracował porozumienie z „Młotami” w kwestii warunków kontraktu indywidualnego i teraz to samo uczyniły oba zespoły.

Florian Plettenberg przekonuje, że PSG zgodziło się zainkasować za gracza występującego na pozycji prawego obrońcy około 16 milionów euro.

Kehrer w koszulce francuskiej drużyny uzbierał jak dotąd 128 występów, trzykrotnie sięgając po triumf w Ligue 1.

***

Wcześniej paryżanie wyrazili zgodę na odejście Juniora Diny Ebimbe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy