PSG ma czterech kandydatów na nowego trenera

PSG ma czterech kandydatów na nowego trenera fot. cfg1978 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L’Équipe

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie. Po posusze PSG w Lidze Mistrzów trzeba się spodziewać, że Christophe Galtier straci posadę trenera. Według „L’Équipe” paryżanie rozważają cztery nazwiska w miejsce 56-latka.

Choć publicznie Galtier wyraża optymizm w kwestii przepracowania drugiego roku w stolicy kraju, trudno przypuszczać, aby zarząd w tej kwestii podzielał jego zdanie. Latem dojdzie do poważnych zmian w zespole, gdyż do odejścia gotowią się Lionel Messi czy Neymar.

Klęska PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów z gwiazdozbiorem w ofensywie zmusza klub do dokonania kolejnej zmiany. Po pożegnaniu Mauricio Pochettino przed rokiem nic nie ruszyło się z miejsca, a obrona mistrzostwa Francji jest traktowana jako obowiązek.

„L’Équipe” poinformowało, że doradcy Nassera Al-Khelaïfiego przedyskutowali listę życzeń, obejmującej cztery ciekawe nazwiska.

Na jej czele znajduje się charyzmatyczny José Mourinho, walczący o końcowy triumf dla AS Romy w Lidze Europy.

Na taką współpracę najbardziej cieszyłby się dyrektor sportowy Luís Campos. Rodacy utrzymują ze sobą stały kontakt, razem pracowali też w Realu Madryt. Istnieje przekonanie, że metody stosowane przez tego menedżera znalazłyby idealne odwzorowanie w dążeniu do większych sukcesów.

Na razie nie ma jednak jednogłośności w tym wyborze. Niektórzy członkowie Qatar Sports Investments, udziałowca PSG, wyrażali pewne wątpliwości co do tej kandydatury.

Prezydent Al-Khelaïfi opowiada się w pierwszej kolejności za Thiago Mottą. Szkoleniowiec zbiera doświadczenie w Bolonii i tutaj również panuje sceptycyzm. Najczęściej pada pytanie: czy to odpowiedni moment dla obecnie trenera, a niegdyś piłkarza PSG w latach 2012-2018?

Pozostały duet ostatnio pracował poza Europą. Od niedawna paryżanie badają Portugalczyka Abela Ferreirę z Palmeiras oraz Argentyńczyka Marcelo Gallardo, związanego ostatnio z River Plate.

Ten drugi właśnie czuje się gotowy na wyzwanie w europejskiej piłce. Na oku ma go także Napoli.

Do końca zmagań Ligue 1 pozostały dwie kolejki. Potem zacznie się praca pełną parą nad gruntownymi zmianami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy