PSG ma czterech kandydatów na nowego trenera

PSG ma czterech kandydatów na nowego trenera fot. cfg1978 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L’Équipe

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie. Po posusze PSG w Lidze Mistrzów trzeba się spodziewać, że Christophe Galtier straci posadę trenera. Według „L’Équipe” paryżanie rozważają cztery nazwiska w miejsce 56-latka.

Choć publicznie Galtier wyraża optymizm w kwestii przepracowania drugiego roku w stolicy kraju, trudno przypuszczać, aby zarząd w tej kwestii podzielał jego zdanie. Latem dojdzie do poważnych zmian w zespole, gdyż do odejścia gotowią się Lionel Messi czy Neymar.

Klęska PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów z gwiazdozbiorem w ofensywie zmusza klub do dokonania kolejnej zmiany. Po pożegnaniu Mauricio Pochettino przed rokiem nic nie ruszyło się z miejsca, a obrona mistrzostwa Francji jest traktowana jako obowiązek.

„L’Équipe” poinformowało, że doradcy Nassera Al-Khelaïfiego przedyskutowali listę życzeń, obejmującej cztery ciekawe nazwiska.

Na jej czele znajduje się charyzmatyczny José Mourinho, walczący o końcowy triumf dla AS Romy w Lidze Europy.

Na taką współpracę najbardziej cieszyłby się dyrektor sportowy Luís Campos. Rodacy utrzymują ze sobą stały kontakt, razem pracowali też w Realu Madryt. Istnieje przekonanie, że metody stosowane przez tego menedżera znalazłyby idealne odwzorowanie w dążeniu do większych sukcesów.

Na razie nie ma jednak jednogłośności w tym wyborze. Niektórzy członkowie Qatar Sports Investments, udziałowca PSG, wyrażali pewne wątpliwości co do tej kandydatury.

Prezydent Al-Khelaïfi opowiada się w pierwszej kolejności za Thiago Mottą. Szkoleniowiec zbiera doświadczenie w Bolonii i tutaj również panuje sceptycyzm. Najczęściej pada pytanie: czy to odpowiedni moment dla obecnie trenera, a niegdyś piłkarza PSG w latach 2012-2018?

Pozostały duet ostatnio pracował poza Europą. Od niedawna paryżanie badają Portugalczyka Abela Ferreirę z Palmeiras oraz Argentyńczyka Marcelo Gallardo, związanego ostatnio z River Plate.

Ten drugi właśnie czuje się gotowy na wyzwanie w europejskiej piłce. Na oku ma go także Napoli.

Do końca zmagań Ligue 1 pozostały dwie kolejki. Potem zacznie się praca pełną parą nad gruntownymi zmianami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy