Puchar Narodów Afryki: Kadry wszystkich uczestników turnieju [OFICJALNIE]

Puchar Narodów Afryki: Kadry wszystkich uczestników turnieju [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Poznaliśmy już zestawienia personalne 24 reprezentacji, które wezmą udział w nadchodzącym mistrzostwach „Czarnego Lądu”.

Tegoroczna 33. edycja turnieju o miano najlepszej drużyny narodowej kontynentu afrykańskiego odbędzie się pomiędzy 9 stycznia a 6 lutego w Kamerunie po szeregu różnego rodzaju perturbacji.

Te najpoważniejsze dotyczyły nacisków ze strony europejskich zespołów, które domagały się odwołania turnieju lub zablokowania możliwości udziału w nim większości zawodników występujących na Starym Kontynencie z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa.

Afrykańska Konfederacja Piłkarska, w obliczu rozegrania wcześniej Mistrzostw Europy i Copa América, nie zamierzała się ugiąć pod presją i doprowadziła przed dzień mistrzostw do udziału w nim wszystkich dostępnych piłkarzy, w tym największych gwiazd takich jak Mohamed Salah, Sadio Mané czy Riyad Mahrez.

Dzięki temu możemy poniżej zaprezentować kadry wszystkich 24 uczestników mistrzostw. Który zespół waszym zdaniem ma największą szansę na zwycięstwo?

***

Grupa A

Kamerun
Burkina Faso
Etiopia
Republika Zielonego Przylądka

Grupa B 

Senegal
Zimbabwe
Gwinea
Malawi

Grupa C

Maroko
Ghana
Komory
Gabon

Grupa D

Nigeria
Egipt
Sudan
Gwinea Bissau

Grupa E

Algieria
Sierra Leone
Gwinea Równikowa
Wybrzeże Kości Słoniowej 

Grupa F 

Tunezja
Mali
Mauretania
Gambia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy