Radomiak Radom finalizuje transfer Iworyjczyka

2024-06-17 18:49:40; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Radomiak Radom finalizuje transfer Iworyjczyka Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Szymon Janczyk [Weszlo.com]

Radomiak Radom będzie miał nowego defensora, a do zespołu dołączy Zié Ouattara - informuje Szymon Janczyk z Weszlo.com. Iworyjczyk trafi do Polski z portugalskiego klubu, UD Leiria.

Radomiak Radom rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Bieżące rozgrywki będą pierwsze, kiedy za sterami zespołu stanie Bruno Baltazar. 46-latek otrzymał szansę pod koniec maja i w klubie uznali, że będzie najlepszym rozwiązaniem na przyszłość.

Wkrótce można spodziewać się pierwszego wzmocnienia za jego kadencji. Jak informuje Szymon Janczyk z Weszlo.com, nowym zawodnikiem drużyny z Ekstraklasy zostanie Zié Ouattara. Iworyjczyk jest już w drodze do Polski, by przejść testy medyczne. Po nich transakcja dojdzie do skutku.

UD Leiria to ostatnia drużyna, w której barwach występował ten 24-latek. Teraz czeka go nowe wyzwanie. O miejsce w składzie będzie rywalizował z Janem Grzesikiem i Damianem Jakubikiem.

Zié Ouattara to wychowanek rodzimego ASEC Mimosas, który w swojej karierze był też związany z SC Vitorią oraz Portimonense. Do Leiriy trafił natomiast w lipcu 2023 roku, a minione rozgrywki w jego wykonaniu to 39 meczów, cztery gole i cztery asysty.

Na swoim koncie defensor ma dwa występy w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej.