Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?!

Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

AC Milan jest w stanie rozważyć ewentualną sprzedaż Rafaela Leão w przypadku braku wypracowania porozumienia w sprawie nowego kontraktu. Wówczas mogłoby dojść do jego wymiany na Christiana Pulisica lub Hakima Ziyecha z Chelsea - poinformowała „La Gazzetta dello Sport”.

Klub z San Siro odrzucił latem ogromną ofertę ze strony „The Blues” za reprezentanta Portugalii w wysokości 120 milionów euro i jednocześnie wyraził głęboką nadzieję na wypracowanie nowego porozumienia z ofensywnym zawodnikiem, które doprowadziłoby do usunięcia lub zwiększenia kwoty odstępnego z poziomu 150 milionów euro.

Dyrektor techniczny Paolo Maldini przyznał nie tak dawno, że AC Milan jest bardzo pozytywnie nastawiony do negocjacji z 23-letnim zawodnikiem w kontekście przedłużenia wzajemnej współpracy w obliczy nadchodzącego wygaśnięcia obecnej umowy w dniu 30 czerwca 2024 roku.

Rafael Leão dobrze czuje się we Włoszech i nie dąży za wszelką cenę do zmiany otoczenia, ale chciałby na mocy zawarcia nowego kontraktu inkasować siedem milionów euro na sezon oraz uzyskać wsparcie ze strony „Rossonerich” z tytułu spłaty kary zarządzonej na korzyść Sportingu za jednostronne zerwanie umowy w sierpniu 2018 roku.

Aktualny mistrz Włoch znajduje się na dobrej drodze ku ustaleniu warunków dalszej współpracy, bo jest skłonny zaoferować Portugalczykowi ponad sześć milionów euro plus dodatki, ale w drugiej sprawie nie zamierza kiwnąć palcem, bo cała sprawa nie dotyczyła jego przeprowadzki do Milanu, a do Lille.

I ten fakt mogą wykorzystać inne kluby zainteresowane usługami 23-letniego skrzydłowego, spośród których dalej wysoko mają stać akcje Chelsea.

AC Milan zdaje sobie z tego sprawę i dlatego zdaniem dziennikarzy „La Gazzetta dello Sport”, może wykorzystać ten fakt do dokonania hitowej wymiany z „The Blues”, by uzyskać pieniądze za Leão oraz Christiana Pulisica lub Hakima Ziyecha.

Marokańczyk był w ubiegłych tygodniach łączony z zaliczeniem ewentualnej przeprowadzki na San Siro, ale teraz to Amerykanin ma cieszyć się większą przychylnością ze strony przedstawicieli włoskiego zespołu.

Obaj nie odgrywają w trwających rozgrywkach znaczącej roli w ekipie ze Stamford Bridge i rozegrali dla niej odpowiednio cztery (Ziyech) i osiem spotkań (Pulisic), w których nie zdobyli żadnej bramki oraz nie zaliczyli ani jednej asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy