Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu

Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Twitter.pl]

Przenosiny Dawida Drachala do Rakowa Częstochowa są w pełni przesądzone - wynika z doniesień Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl.

Tomasz Włodarczyk już wcześniej informował, że Raków Częstochowa doszedł do porozumienia z Miedzią Legnica w sprawie transferu Dawida Drachala. Dogadać się z mistrzem Polski musiał jeszcze sam piłkarz. Najnowsze doniesienia dziennikarza Meczyki.pl sugerują, że do tego doszło. Zawodnik parafuje pięcioletni kontrakt. Testy medyczne mają odbyć się w przyszłym tygodniu.

Według Szymona Janczyka z Weszlo.com Miedź otrzyma za 18-latka 600 tysięcy euro, co będzie jej rekordem sprzedażowym. Transfer za taką kwotę będzie też jednym z największych w historii częstochowian.

Drachal do niedawna szkolił się w Escoli Varsovia Warszawa. Do Legnicy trafił w poprzednim roku. W pierwszej części tego sezonu ofensywny pomocnik lub skrzydłowy leczył uraz, ale w drugiej wskoczył do składu Miedzi, notując występy w 15 kolejnych spotkaniach Ekstraklasy. W starciu z Cracovią zdobył bramkę. Jego pozyskanie to inwestycja w przyszłość.

Raków potwierdził na razie jeden letni transfer, kontraktując Łukasza Zwolińskiego z Lechii Gdańsk. Blisko klubu z Częstochowy jest też kolega z obecnego zespołu Drachala - Maxime Dominguez.

***

Raków Częstochowa ma złożyć ofertę za pomocnika

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy