Raków Częstochowa. Marek Papszun czeka na wzmocnienia. „Liczę, że sprowadzimy jeszcze co najmniej trzech graczy”

Raków Częstochowa. Marek Papszun czeka na wzmocnienia. „Liczę, że sprowadzimy jeszcze co najmniej trzech graczy” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Raków Częstochowa

Trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun spotkał się z dziennikarzami zaraz po rewanżowej rywalizacji w ramach Ligi Konferencji Europy przeciwko Astanie (1-0).

Raków Częstochowa już w pierwszym meczu zapewnił sobie awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy i przed rewanżem podopiecznym Marka Papszuna nie pozostało nic innego, jak dopełnić formalności.

W Kazachstanie jednak wicemistrzowie Polski ponownie pokazali się z dobrej strony i na trudnym terenie uporali się z Astaną (1-0).

Zaraz po rywalizacji trener Papszun spotkał się z dziennikarzami, gdzie nie krył zadowolenia z takiego obrotu sprawa i awansu do kolejnej fazy.

- Spodziewaliśmy się trudniejszego meczu, niż ten w Częstochowie i taki też był. Spodziewaliśmy się agresji i gry na granicy faulu i tak to wyglądało, ale my wygrywamy, bo zagraliśmy mądrze. Przeciwnik niespecjalnie nam zagrażał. Zależało nam na zwycięstwie nie tylko ze względu na nas, ale i całą ligę, żeby dopisać do rankingu krajowego te 0,25 punktu i budować pozycję krok po kroku. Jesteśmy szczęśliwi - powiedział.

Szkoleniowiec przyznał również, że czeka na kolejne wzmocnienia.

- Mam nadzieję, że sprowadzimy jeszcze co najmniej trzech nowych zawodników. Zobaczymy, czy ostatecznie nam się to uda, ale wierzę, że tak będzie - dodaje.

Papszun został też zapytany o przełożenie najbliższego meczu ligowego.

- Na ten moment nie przewidujemy takiego rozwiązania, bo po prostu nie widzę takiej konieczności. Poprzednie spotkania były przekładane ze względu na długie wyjazdy. Jedni jechali na mecz dwie godziny, a drudzy dziesięć. To widoczna różnica - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy