Raków Częstochowa zrezygnował z transferu. Skrzydłowy zawiódł na testach

Raków Częstochowa zrezygnował z transferu. Skrzydłowy zawiódł na testach fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Weszlo.com

Raków Częstochowa testował w ostatnich dniach skrzydłowego Yusufa Abdullahiego. Mimo początkowego optymizmu Nigeryjczyk nie zostanie nowym zawodnikiem mistrza Polski - informuje Weszlo.com.

Klub spod Jasnej Góry zwrócił ostatnio wzrok na afrykańskie rozgrywki. Na nowy kierunek otworzył klub zatrudniony na początku grudnia minionego roku dyrektor sportowy Samuel Cárdenas.

Monitoring Czarnego Lądu doprowadził do transferów dwóch ofensywnych zawodników z Demokratycznej Republiki Konga, a więc Davida Mukonkole i Ephrahima Lombo. Obydwaj nie mieli szans na grę w pierwszym zespole, a przebywanie w trzecioligowych rezerwach nie uznano za dobre rozwiązanie. Z tego powodu zostali, po drobnym zamieszaniu, wypożyczeni.

Autorski plan Cárdenasa miał zaowocować jeszcze transferem Yusufa Abdullahiego z Kano Pillars.

Nigeryjczyk jest przedstawiany jako spory talent, a więc jego rodzimy klub nastawiał się na znaczny zarobek. Nie tak dawno zainteresowanie transferem wykazywali przedstawiciele FK Bodø/Glimt i Hamarkameratene.

Abdullahi stawił się jednak na testach pod Jasną Górą. Decyzja o ewentualnym transferze miała zapaść po wnikliwej obserwacji, a następnie ocenie jego przydatności pod kątem przyszłości.

Wedle doniesień Weszlo.com 18-letni skrzydłowy nie wykorzystał swej okazji. Podczas pobytu w Częstochowie nie zdołał przekonać do siebie sztabu mistrza Polski, który zrezygnował z podpisania z nim kontraktu.

Wiele wskazuje na to, że kadra Rakowa na resztę kampanii została zamknięta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy