RB Lipsk finalizuje duży transfer. Minimum 25 milionów euro

RB Lipsk finalizuje duży transfer. Minimum 25 milionów euro fot. Dziurek / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild | Sky Sport Deutschland

RB Lipsk doszedł do porozumienia z TSG 1899 Hoffenheim w sprawie transferu Davida Rauma - informują Sky Sport Italia oraz „Bild”.

Lewy obrońca znajdował się na radarach Manchesteru United, Bayernu Monachium czy Juventusu. Żadna z tych ekip nie skonkretyzowała jednak zainteresowania.

Gdy rozmowy zainicjował RB Lipsk, było wiadomo, że tym razem jest inaczej. Pojawiły się pierwsze oferty, a najnowsza z nich właśnie została przyjęta.

TSG 1899 Hoffenheim dążyło do sprzedaży za 28-30 milionów euro, czyli za kwotę zapisaną w umowie. Jak informuje „Bild”, ostatecznie mowa o sumie nieco ponad 25 milionów euro.

Rekordu zakupowego zatem najprawdopodobniej nie będzie (Naby Keïta - blisko 30 milionów euro), ale i tak transakcja usytuuje się wśród trzech największych transferów w dziejach RB Lipsk.

W najbliższym czasie strony przejdą do sfinalizowania operacji. Piłkarz przejdzie testy medyczne i jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, podpisze on kontrakt.

David Raum ma za sobą świetny sezon, w trakcie którego zadebiutował w reprezentacji Niemiec. Jeśli chodzi o klub, w 35 meczach zdobył trzy bramki oraz zanotował 13 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy