Real Madryt bezkonkurencyjny w meczu na szczycie LaLigi. Pokaz gwiazd [WIDEO]

Real Madryt bezkonkurencyjny w meczu na szczycie LaLigi. Pokaz gwiazd [WIDEO] fot. Cesar Cebolla/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek
Źródło: Transfery.info | Eleven Sports

Real Madryt pokonał Gironę aż 4:0 i umocnił swoją pozycję na fotelu lidera LaLigi.

Starcie tych dwóch ekip zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Real przystępował do tego pojedynku jako lider LaLigi. W dodatku mógł liczyć na wsparcie swoich kibiców zasiadających na trybunach Estadio Santiago Bernabéu. Z kolei znajdująca się na drugim miejscu Girona traciła przed tym spotkaniem zaledwie dwa „oczka” do „Królewskich”. W przypadku zwycięstwa kataloński zespół mógłby więc wyprzedzić w tabeli swojego dzisiejszego rywala.

Gospodarze szybko zaczęli dyktować warunki meczu, czego efektem już w 6. minucie stał się gol Viníciusa Júniora. Strzał z dystansu brazylijskiego skrzydłowego znalazł drogę do siatki.

W 35. minucie wynik podwyższył Jude Bellingham. Anglik wykorzystał doskonałe podanie od Viníciusa Júniora, minął golkipera gości, a następnie skierował piłkę do pustej bramki.

Po przerwie obraz zawodów nie uległ zmianie. Real wciąż szukał okazji do zdobycia kolejnego gola. Ta nadeszła niecałe dziesięć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Vinícius Júnior sprytnie wbiegł z futbolówką w pole karne przeciwnika, po czym zdecydował się na uderzenie w kierunku bramki. Jego strzał odbił Paulo Gazzaniga, ale do piłki szybko dopadł Jude Bellingham i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Wynik w 61. minucie po rajdzie od połowy boiska ustalił Rodrygo.

Rezultat mógł być wyższy, ale w ostatniej akcji meczu rzutu karnego nie wykorzystał Joselu. 33-letni snajper trafił w słupek.

Real Madryt umocnił się na pozycji lidera LaLigi i w tym momencie ma już pięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Gironą.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...