Real Madryt: Jović o krok od wielkiego powrotu do Bundesligi

Real Madryt: Jović o krok od wielkiego powrotu do Bundesligi fot. MDI / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca | EFE | LibertadDigital.com

Jak podają „Marca”, EFE oraz portal LibertadDigital.com, Luka Jović jest bliski ponownego dołączenia do Eintrachtu Frankfurt.

Rok temu angaż Serba określany był mianem jednego z hitów transferowym. O środkowego napastnika starały się m.in. Barcelona czy Paris Saint-Germain, ale finalnie trafił on do Realu Madryt. Cała operacja zamknęła się wówczas w kwocie 60 milionów euro podstawy i dodatkowych pięciu milionów w formie bonusów.

Dziś ta sama transakcja rozpatrywana jest raczej w kategorii niewypału. Dlaczego? Przede wszystkim 22-latek zupełnie nie odnalazł się w tak dużym klubie, w którym panują niepisane zasady dotyczące nie tylko zachowania boiskowego, ale pozaboiskowego. Tymczasem atakujący kilkukrotnie nadszarpnął swoją reputację i na dziś wydaje się, że nie ma dla niego miejsca w drużynie.

W ubiegłą niedzielę zawodnik znalazł się w kadrze meczowej, lecz nie widzieliśmy go na murawie choćby przez minutę. Portal LibertadDigital.com informuje, że ta sytuacja zdenerwowała Lukę Jovicia do tego stopnia, że umówił się on na spotkanie z władzami i zakomunikował im, że chce odejść na wypożyczenie.

Dyrekcja już jakiś czas temu „przyklepała” pomysł o wypożyczeniu siedmiokrotnego reprezentanta Serbii, dlatego zachowanie piłkarze jest jej tylko na rękę. W międzyczasie z Hiszpanami skontaktował się Eintracht Frankfurt, a kluby rozpoczęły negocjacje.

Obecnie największym problemem wydaje się pensja autora ledwie dwóch trafień i takiej samej liczby asyst w drużynie „Królewskich”, który inkasuje pięć milionów euro rocznie. Taka kwota jest zupełnie poza zasięgiem przedstawiciela Bundesligi, dlatego najprawdopodobniej w grę wchodzi nierówny podział, w którym to madrytczycy biorą na siebie większy kawałek tortu.

Mimo wszystko wydaje się, że Real Madryt wstępnie już pogodził się z faktem odejścia Jovicia do Niemiec, gdzie będzie miał wszelkie warunki do tego, aby odbudować nie tylko formę, ale i swoją pozycję w europejskiej piłce. Nadrzędnym celem jest bowiem przygotowanie napastnika do walki o pierwszy skład z Karimem Benzemą, a w dłuższej perspektywie nawet zastąpienie go.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy