Real Madryt obserwuje wschodzącą gwiazdę irlandzkiej piłki

Real Madryt obserwuje wschodzącą gwiazdę irlandzkiej piłki
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Irish Independent

Naj Razi z Shamrock Rovers wzbudza coraz większe zainteresowanie ze strony klubów z absolutnego europejskiego topu. Znajduje się pod obserwacją między innymi Realu Madryt - donosi „The Irish Independent”.

Ofensywny pomocnik odgrywał nie tak dawno wiodącą rolę w juniorskiej reprezentacji Irlandii. Jego znakomita postawa przyczyniła się najpierw do wywalczenia awansu na Mistrzostwa Europy U-17 i następnie do zameldowania w ćwierćfinale tej imprezy, po zajęciu drugiego miejsca w grupie za Polską, a przed Węgrami i Walią.

Na tym szczeblu uznał wraz z kolegami wyraźnie wyższość rówieśników z Hiszpanii i w efekcie stracił wraz z nimi szansę na pokazanie się na zbliżającym mundialu do lat 17 w Indonezji.

Sam Naj Razi pozostawił jednak po sobie na tyle dobre wrażenie, że zwrócił na siebie uwagę czołowych europejskich klubów takich jak Manchester City, Arsenal, Chelsea, Real Madryt czy Atlético Madryt, o czym informuje „The Irish Independent”.

Pierwsza trójka powinna teoretycznie znajdować się w uprzywilejowanej pozycji w kontekście walki o jego względy, ale niestety przez opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię nie mogą sobie pozwolić na jego formalne pozyskanie aż do momentu świętowania 18. urodzin.

Te przypadną 28 października 2024 roku. Oznacza to w praktyce, że najwcześniej mógłby on dołączyć do jednego z angielskich zespołów dopiero w połowie sezonu 2024/2025. O ile wcześniej nie zostaną zmienione obowiązujące przepisy.

Dlatego większe pole do popisu mają hiszpańscy giganci oraz pozostałe ekipy ze Starego Kontynentu, które mogą już w niedalekim czasie sprowadzić utalentowanego Irlandczyka.

Naj Razi zadebiutował w tym sezonie na seniorskim poziomie w barwach macierzystego Shamrock Rovers. Na chwilę obecną może pochwalić się rozegraniem sześciu meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy