Real Madryt wydał komunikat w sprawie transferu Hakimiego [OFICJALNIE]

Real Madryt wydał komunikat w sprawie transferu Hakimiego [OFICJALNIE] fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Real Madryt | Marca

Real Madryt zaprzeczył informacjom podanym przez „Corriere dello Sport”, które zarzuciło Interowi Mediolan brak uregulowania jakichkolwiek zobowiązań wobec „Królewskich” wynikających z nabycia przez Włochów latem prawa do korzystania z usług Achrafa Hakimiego.

Wspomniane włoskie medium uważa, że „Nerazzurri” borykają się z olbrzymimi kłopotami finansowymi i zalegają swoim piłkarzom z wypłatą pensji za cztery minione miesiące.

Klub ze Stadio Giuseppe Meazza nie spodziewał się aż tak poważnych problemów wywołanych przez pandemię koronawirusa i na dodatek przedwcześnie pożegnał się z europejskimi rozgrywkami, dlatego musi teraz szukać środków na spłatę bieżących zobowiązań. A te mają pochodzić między innymi z oszczędności odłożonych na spłatę transferu Achrafa Hakimiego.

Inter Mediolan miał rzekomo nie zapłacić Realowi Madryt pierwszej raty za Marokańczyka w wysokości 10 milionów euro w grudniu, co z kolei doprowadziło do pewnych tarć pomiędzy oboma zespołami, które zakończyły się wypracowaniem nowego harmonogramu spłaty wszechstronnego zawodnika.

Wspomniane źródło oraz między innymi „Marca” uważają, że wspomniana pierwsza rata ostatecznie trafi na konto „Królewskich” do 30 marca.

Tym doniesieniom postanowił zaprzeczyć aktualny mistrz Hiszpanii, który opublikował na oficjalnej stronie stosowny komunikat odnoszący się do całej sprawy.

„W odniesieniu do informacji opublikowanych przez Corriere dello Sport o rzekomych napięciach między naszym klubem a Interem Mediolan, Real Madryt pragnie stwierdzić, że te informacje są całkowicie fałszywe.

Real Madryt nie domagał się nigdy jakichkolwiek gwarancji od Interu Mediolan, jak stwierdzono we wspomnianej publikacji. Warunki transferu zawodnika są określone w ramach zwykłych i normalnych stosunków umownych między klubami piłkarskimi. A tym bardziej z Interem Mediolan, z którym Real Madryt zawsze utrzymywał i utrzymuje doskonałe relacje ze względu na historię i przyjaźń” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy