Real Madryt z pierwszą ofertą za piłkarza Bayernu Monachium

Real Madryt z pierwszą ofertą za piłkarza Bayernu Monachium fot. SOPA Images/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Cadena SER

Real Madryt przygotował ofertę w wysokości 35 milionów euro za Alphonso Daviesa. To zbyt mało, aby Bayern Monachium wyraził zgodę na transfer, ale w tym szaleństwie jest metoda - donosi Cadena SER.

„Królewscy” przez ostatnie lata zdążyli udowodnić, że na rynku poruszają się niczym wytrawny gracz. Chociaż Davida Alabę, Antonio Rüdigera, Eduardo Camavingę, Auréliena Tchouaméniego czy Jude’a Bellinghama chciała połowa Europy, to wszyscy oni dali się namówić na grę w stolicy Hiszpanii.

Ten ostatni został pozyskany za opłatę podstawową w wysokości 105 milionów euro plus bonusy nieprzekraczające 30 procent wartości operacji.

W czym tkwił haczyk? Klub poinformował Anglika, że oczywiście może go do siebie sprowadzić, ale on sam musi obniżyć oczekiwania finansowe. Tak też się stało.

Bardzo podobnie lider tabeli LaLigi postępuje w negocjacjach z Alphonso Davisem. Strony już mają wstępne porozumienie.

Cadena SER donosi, że dotyczy ono współpracy przez cztery najbliższe sezony, czyli do 30 czerwca 2029 roku.

Aby transakcja mogła dojść do skutku, trzeba jeszcze wypracować konsensus z pracodawcą 44-krotnego reprezentanta Kanady, który może pochwalić się dorobkiem 15 trafień i 18 asyst w kadrze narodowej.

Jak podaje wspomniane źródło, pierwsza propozycja została już przygotowana. Wynosi ona 35 milionów euro.

Bayern Monachium nie chce żmudnych rozmów. Oczekuje kwoty około 50 milionów euro, czyli dokładnie tyle, ile Hiszpanie zarezerwowali w budżecie.

Teraz celem „Los Blancos” jest osiągnięcie tej sumy poprzez umieszczenie bonusów.

Davies docelowo ma zająć miejsce w podstawowym składzie Realu Madryt i wspomagać w działaniach ofensywnych atak.

W 180 dotychczasowych występach dla „Gwiazdy Południa” zanotował on 28 asyst.

***

Max Eberl ze wskazówką w sprawie przyszłości Alphonso Daviesa. „Nie chcemy stracić żadnego piłkarza na zasadzie wolnego transferu”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy