Reprezentacja Polski coraz bliżej hitowego meczu. Minister sportu potwierdza

Reprezentacja Polski coraz bliżej hitowego meczu. Minister sportu potwierdza fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Interia.pl

W ostatnich dniach niemieckie media informowały o możliwym spotkaniu reprezentacji Niemiec z kadrą Polski. Minister sportu i turystyki, Kamil Bortniczuk, potwierdził doniesienia zza naszej zachodniej granicy. „Ten mecz może mieć dodatkowy wymiar” - wyjaśnia polityk.

Reprezentację Polski po rozegraniu dwóch marcowych meczów w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy czeka dłuższa przerwa. Podopieczni Fernando Santosa wrócą do gry dopiero w czerwcu, stając naprzeciwko Mołdawii.

20 czerwca „Biało-Czerwoni” powalczą z mołdawskimi piłkarzami na wyjeździe. Na ten moment to jedyny potwierdzony czerwcowy termin. Celem Polskiego Związku Piłki Nożnej jest znalezienie rywala do towarzyskiego starcia.

Z podobnym zamiarem obnosi się niemiecka federacja.

Niemcy zostały wyznaczone na organizatora EURO w 2024 roku, a więc czterokrotni mistrzowie świata nie muszą brać udziału w eliminacjach do turnieju.

Podopieczni Hansiego Flicka przygotowują się jednak, rozgrywając sparingi. Pierwszy z Peru - wygrany 2:0 - i drugi z Belgią.

Od kilku dni niemieckie media informują, że to właśnie Polacy będą jednym z czerwcowych rywali utytułowanej kadry. Coraz więcej wskazuje, że faktycznie tak się stanie.

Rozmowy w sprawie hitowego meczu potwierdził po meczu z Albanią polski minister sportu i turystyki, Kamil Bortniczuk. 

- Myślę, że byłoby dobrze, gdyby oba mecze odbyły się w Warszawie. Tym bardziej, że nie ma żadnych przesłanek, które sugerują, że coś z konstrukcją dachu stadionu jest nie tak. A ten mecz czerwcowy, najpewniej z Niemcami, może mieć dodatkowy wymiar, bo może to być pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego, czyli naszej legendy. I też dobrze byłoby, aby odbyło się to na tym pięknym, wypełnionym po brzegi stadionie - oznajmił w rozmowie z Interia.pl polityk.

Obydwa zespoły mierzyły się dotychczas w historii 21-krotnie. Jak łatwo się domyślić, bilans tych pojedynków nie jest korzystny dla „Biało-Czerwonych” - 13 porażek, siedem remisów i zwycięstwo.

Więcej na temat: Polska Reprezentacja Polski Niemcy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy