Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy

2023-03-27 07:52:21; Aktualizacja: 1 rok temu
Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski w drugim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 podejmie Albanię. Przedstawiamy przewidywane składy na ten mecz. Fernando Santos zapowiedział wiele zmian.

Przynajmniej na chwilę musi zapomnieć o blamażu z Czechami, skupiając się na dzisiejszym starciu z Albanią. „Biało-Czerwoni” poszukają na Stadionie Narodowym pierwszych punktów w eliminacjach do EURO, licząc na poprawę nastrojów wśród rozczarowanych kibiców.

Piątkowa konfrontacja z naszymi południowymi sąsiadami wskazała wiele wad naszej drużyny i prawdopodobnie zniechęciła Fernando Santosa do kilku zawodników. W Pradze nikt nie zaprezentował się dobrze. Jakub Kiwior, Michał Karbownik, Krystian Bielik czy Robert Gumny zbierają jednak szczególną krytykę, co dziwić nie powinno.

Fernando Santosa czeka trudny wybór. Portugalczyk w swoim drugim meczu na stanowisku zmaga się już z dużą presją. Po kontuzji Matty'ego Casha i fatalnym występie kilku kadrowiczów 68-latek musi odpowiednio zareagować.

Sam doświadczony szkoleniowiec zapowiadał, że w poniedziałek dokona kilku zmian.

- Jeśli chodzi o skład na spotkanie z Albanią, to prawdę mówiąc, teraz nie jestem w stanie powiedzieć czy mam nawet 90 procent składu w głowie. Zmiany jednak na pewno będą i to wydaje się naturalne - tłumaczył trener.

O jakie zmiany może chodzić?

Przede wszystkim te muszą dotknąć defensywy. Po tak słabym występie Jakuba Kiwiora ciekawą opcją pozostaje Paweł Dawidowicz, który rozgrywa udany sezon w Serie A. Oczywiste jest to, że selekcjoner najwięcej problemów będzie miał z ustawieniem tej formacji. Uraz Casha i występ Gumnego wymaga interwencji.

W tej sytuacji gra trójką obrońców miałaby sens, ale trudno się spodziewać, że opiekun kadry tak szybko zdecyduje się na tak istotną zmianę.

Robert Lewandowski udowodnił w Pradze, że znajduje się w słabej formie. Nie czarujmy się, brak kapitana w pierwszym składzie jest niemożliwy, dlatego trener powinien zadbać o wsparcie snajpera FC Barcelony.

Duet z Karolem Świderskim kilkukrotnie dobrze funkcjonał. Warto spróbować i tym razem.

Przewidywane składy na Polska - Albania

Polska:

Szczęsny - Frankowski, Dawidowicz, Bednarek, Zalewski - Szymański, Zieliński, Linetty, Skóraś - Lewandowski, Świderski.

Albania:

Berisha - Balliu, Kumbulla, Veseli, Hysaj - Abrashi, Asllani, Bajrami - Asani, Cikalleshi, Uzuni