Reprezentacja Polski: Piotr Zieliński po zwycięstwie nad Albanią

Reprezentacja Polski: Piotr Zieliński po zwycięstwie nad Albanią fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: TVP Sport

Piotr Zieliński, jako wykonawca rzutów rożnych w drugiej połowie, stał się celem wielu albańskich kibiców, którzy rzucali w niego z trybun różne przedmioty. W wywiadzie pomeczowym na antenie TVP Sport odniósł się także do tej kwestii.

Polska wygrała kluczowy w walce o drugie miejsce w grupie mecz z Albanią i jest coraz bliższa występu w barażach o przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. 

Rozmowę przed kamerami TVP Sport pomocnik SSC Napoli rozpoczął od podkreślenia rangi wygranego 1:0 spotkania.

 – To było nasze najważniejsze, kluczowe zwycięstwo. Albańczycy postawili trudne warunki, ale graliśmy konsekwentnie, kontrolowaliśmy przebieg gry i trzy punkty wracają do Polski – mówił Zieliński. 

– Spotkanie toczyło się według naszego planu. Taki był plan, bo mamy więcej umiejętności od reprezentantów Albanii i udało nam się go zrealizować. Poza dwoma, trzema sytuacjami, w których rywalom udało się stworzyć groźniejsze akcje, mecz był pod naszą kontrolą – kontynuował.

W tym momencie poruszony został temat zachowania kibiców gospodarzy, którzy początkowo obrzucali butelkami głównie Piotra Zielińskiego, wykorzystując to, że wykonywał on rzuty rożne i często znajdował blisko trybun. 

– Coś takiego zdarzyło mi się pierwszy raz w karierze. We mnie leciały puste butelki, więc nie było to groźne, ale gdy cieszyliśmy się z gola, były już pełne i rzucane seryjnie, a nie pojedynczo. A to już mogło być niebezpieczne. Na szczęście żaden z chłopaków nie dostał w głowę - powiedział pomocnik.

27-latek przyznał też, że piłkarze reprezentacji Polski po zejściu do szatni nawet na chwilę nie usiedli, bo zostali poinformowani, że po 5-10 minutach spotkanie zostanie wznowione i nie ma ryzyka jego niedokończenia. Trzeba było tylko poczekać, aż albańscy kibice się trochę uspokoją.

– Przyjechaliśmy tu z myślą tylko i wyłącznie o zwycięstwie i wygraliśmy ten mecz o być albo nie być. Czekamy teraz na listopad, chcemy zdobyć sześć punktów, wszystko jest jeszcze do ugrania – zakończył pomocnik, ale wcześniej przyznał jeszcze, że na niewielu stadionach, na których do tej pory miał okazję grać, było tak głośno jak w Tiranie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy