Reprezentacja Polski remisuje z Mołdawią. Matematyka i szczęście to teraz nasi jedyni sprzymierzeńcy... fot. FotoPyK
Patryk Krenz

Reprezentacja Polski tylko zremisowała w bardzo ważnym meczu eliminacji Mistrzostw Europy z Mołdawią.

Debiut Michała Probierza nie odpowiedział na najważniejsze pytania. Mecz na niegościnnym wietrznym i mroźnym terenie nie był w wykonaniu „Biało-Czerwonych” zbyt dobry. Ostatecznie udało się wygrać 2:0, a to było najważniejsze.

Na znacznie trudniejszą przeprawę zapowiadało się starcie z Mołdawią na Stadionie Narodowym.

W czerwcowym starciu reprezentacja Polski, jeszcze za kadencji Fernando Santosa, przegrała z niżej notowanym przeciwnikiem stosunkiem 2-3. Między innymi z tego powodu teraz potrzebowaliśmy kompletu punktów.

Niestety, już w pierwszej połowie Zielińskiemu i spółce przypomniał się niedoszły zawodnik Rakowa Częstochowa, Ion Nicolaescu. Napastnik Heerenveen rozpoczął strzelanie w 26. minucie.

Podopieczni Michała Probierza przeważali i starali się bardzo szybko odpowiedzieć. Do 90. minuty stworzyła sobie kilkanaście sytuacji bramkowych. Nie zdało się to na wiele.

Jedyną bramkę dla „Biało-Czerwonych” zdobył tego wieczoru Karol Świderski. Mimo późniejszych prób Dorian Railean już nie skapitulował.

W tej sytuacji już tylko matematyka pozwala nam wierzyć w bezpośredni awans na turniej. Z dziesięcioma punktami po siedmiu kolejkach zajmujemy trzecią lokatę w grupie E. Czesi, mając jeden mecz do rozegrania więcej, mają punktów jedenaście.

Do sukcesu potrzebujemy zwycięstwa z Czechami i ich porażki z Mołdawią. Nasz dzisiejszy rywal musiałby z kolei przegrać z Albanią.

Drugi wariant zakłada oczywiście trzy punkty z Czechami, ich remis z Mołdawią. Ta nie mogłaby wygrać z Albańczykami.