Reprezentacja Polski U-17 dostała lekcję futbolu od Senegalu [WIDEO]

Reprezentacja Polski U-17 dostała lekcję futbolu od Senegalu [WIDEO] fot. Fotopyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski przegrała drugi mecz grupowy na Mistrzostwach Świata do lat 17 z Senegalem (1:4).

Drużyna prowadzona przez Marcina Włodarskiego zainaugurowała swój udział w turnieju w Indonezji od zanotowania porażki z Japonią (0:1).

W związku z tym potrzebowała zdobycia przynajmniej punktu w pojedynku Senegalem, aby zachować duże szanse na zameldowanie się w fazie pucharowej.

Zespół z Afryki, po odniesieniu zwycięstwa nad Argentyną, nie zamierzał zaprzepaścić uzyskanej przewagi i celował w zapewnienie sobie promocji do dalszej walki o juniorski tytuł.

Senegal zrealizował ten plan w dużej mierze dzięki uzyskaniu dużej przewagi fizycznej nad młodymi piłkarzami „Biało-Czerwonych”. Na dodatek długimi fragmentami górowali nad nimi pod względem technicznym, co przełożyło się na wygranie drugiego spotkania grupowego aż 4:1.

Już na przerwę schodziliśmy z dwoma straconymi golami po trafieniu zanotowanym przez Idrissę Gueye i samobójczej bramce Dominika Szali.

Następnie niedługo po wznowieniu rywalizacji mieliśmy już trzy bramki straty do rywala po drugim golu strzelonym przez wychowanka Génération Foot.

Mimo to ambitnie dążyliśmy do nawiązania kontaktu z przeciwnikiem, co udało się nam osiągnąć w 66. minucie meczu po trafieniu rezerwowego Marcela Reguły z Zagłębia Lubin.

Nasza radość nie trwała jednak zbyt długo, bo po kilku chwilach Gueye skompletował hat-tricka i w ten sposób ustalił wynik spotkania.

Senegal dzięki tej wygranej jest już pewny gry w fazie pucharowej. Z kolei nam pozostaje liczyć na wygranie starcia z Argentyną oraz uzyskanie na tyle korzystnego bilansu na tle innych rywal z trzecich miejsc, by pozostać w grze.

Będzie o to jednak bardzo trudno, ponieważ mamy obecnie tylko jedną zdobytą bramkę i aż pięć straconych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań Erik Expósito zapytany o swoją przyszłość Erik Expósito zapytany o swoją przyszłość

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy