Reprezentacja Polski zaszczepiona jeszcze przed EURO? „Toczą się rozmowy”

Reprezentacja Polski zaszczepiona jeszcze przed EURO? „Toczą się rozmowy” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Meczyki.pl

Zbigniew Boniek poinformował w rozmowie z portalem Meczyki.pl, że prowadzone są rozmowy w kierunku zaszczepienia podopiecznych Paulo Sousy przed Mistrzostwami Europy.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że w wielu przypadkach decydujące o występach poszczególnych piłkarzy są nie rezultaty sportowe, a wyniki testów na obecność koronawirusa. Rozwiązaniem tego może okazać się szczepionka.

Piłkarze nie są jednak w grupie ryzyka, dlatego do tej pory nie zostali oni poddani szczepieniom. Może się to jednak wkrótce zmienić. Tak przynajmniej twierdzi portal Meczyki.pl.

Na łamach wspomnianego portalu ukazał się tekst, w którym to głos w sprawie postanowił zabrać prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Jego zdaniem podopieczni Paulo Sousy mogą zostać zaszczepieni jeszcze przed Mistrzostwami Europy. Być może Polacy zaszczepią się na własną rękę.

- W tej sprawie toczone są już pewne rozmowy. Moim zdaniem sportowcy rywalizujący na najwyższym szczeblu, a więc przy okazji Mistrzostw Europy, czy Igrzysk Olimpijskich, powinni być dodatkowo chronienie - przyznał.

- Dostępność szczepionek ciągle się zwiększa. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i prawdopodobnie w czerwcu odsetek zaszczepionych w wielu krajach będzie już dość wysoki. Zobaczymy, jak będzie rozwijać się sytuacja, ale na pewno chcemy jak najlepiej zabezpieczyć piłkarzy i członków kadry, aby nie pogrzebać swoich przygotowań. Mam nadzieję i na to się zanosi, że do czasu EURO te grupy będą już bezpieczne - spuentował Boniek.

W artykule wspomnianego medium pojawiła się również informacja o tym, że UEFA bierze pod uwagę scenariusz, w którym to zaszczepieni zostaną wszyscy członkowie kadr rywalizujących w Mistrzostwach Europy. Na razie są to jednak przypuszczenia. Na oficjalne decyzje trzeba będzie jednak trochę zaczekać.

Sama reprezentacja Polski przekonała się w ostatnich dniach, jak nieprzewidywalny jest koronawirus. Wtorkowy pozytywny wynik testu wykluczył bowiem ze spotkania przeciwko Węgrom Mateusza Klicha. Ponowne, środowe badanie dało jednak wynik negatywny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy